Obozy kitesurfingowe dla każdego!


kitesurfing

Jeśli na widok ludzi unoszących się w powietrzu na desce z latawcem dostajesz gęsiej skórki i myślisz „To nie dla mnie” to znaczy, że jeszcze tego nie spróbowałeś.

Fakt, że obserwując z daleka wykonujących różne akrobacje kitesurferów można pomyśleć, że ta ekstremalna dyscyplina zarezerwowana jest tylko dla wyjątkowych śmiałków. Nic bardziej mylnego. Kitesurfing uprawiać może każdy. No prawie każdy, pod warunkiem, że waży więcej niż 30 kg. Te ograniczenia wagowe związane są po prostu ze względami bezpieczeństwa (żeby latawiec nie poniósł surfera gdzieś hen daleko). A tak serio – nie ma ograniczeń wiekowych jeśli chodzi o uprawianie kite. Spróbować może dosłownie każdy.

Warto tylko pamiętać o tym, by nie próbować uczyć się na własną rękę. Nie jest to bezpieczne. Kite to wbrew pozorom dyscyplina bezpieczna, ale tylko pod warunkiem, że uprawia się ją pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Kursy organizowane są np. na Półwyspie Helskim, ale nie tylko. To jednak Hel uchodzi za idealne miejsce do uprawiania tej dyscypliny, głównie ze względu na idealne warunki wietrzne. Tam też zlokalizowana jest większość szkółek kitesurfingowych, które organizują kursy i obozy.

Są one dopasowane do różnych grup wiekowych i różnych poziomów zaawansowania. Można uczyć się w kilkuosobowej grupie, można też wykupić lekcje indywidualne. Można wtedy połączyć wakacyjny odpoczynek nad morzem z nauką nowych umiejętności.

Można też zaplanować wszystko wcześniej i wybrać obóz kitesurfingowy. To opcja dla osób, które szukają nie tylko okazji do nauki pływania na desce z latawcem, ale również liczą na organizację czasu między lekcjami. Taki obóz to świetny pomysł dla dzieciaków i nastolatków i ciekawa alternatywa dla zwykłych wyjazdów na kolonie. Organizowane są również obozy z przeznaczeniem tylko dla dorosłych. Obozy kitesurfingowe organizowane są nie tylko w Polsce, choć tu ich oferta jest niezwykle szeroka.

Zwykle w ciągu dnia zaplanowane są 3 h zajęć w wodzie. W czasie przed i po zajęciach organizowane są wspólne wycieczki, ogniska, atrakcje sportowe itp.

Pamiętać należy jednak o tym, że w Polsce sezon trwa tylko od maja do września. Natomiast w zagranicznych kurortach można pływać praktycznie przez cały rok. Taki zagraniczny obóz może więc być ciekawym pomysłem na letnie wakacje w czasie gdy u nas trwa zima.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Obozy kitesurfingowe dla każdego!

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in