Powłoka odblaskowa – płyn nadający efekt odblasku


rower

Jeżdżę codziennie rowerem do pracy. Powroty niejednokrotnie przeciągają się do późnego wieczora a wtedy mogę być narażona na potrącenie przez samochód czy inne przykre zdarzenie drogowe. Nie bardzo podoba mi się obwieszanie roweru odblaskowymi zawieszkami a kamizelka też czasami nie jest stylowym dodatkiem do ubrania. Lecz jestem świadoma, że każde światełko, odblask zwiększa moją widoczność i poprawia moje bezpieczeństwo na drodze. Szukając alternatywy zdecydowałam się na test polskiego produktu LUNAR PRO zwiększającego bezpieczeństwo w ciemności.

Gdy zapadł zmrok, przed wyruszeniem w trasę spryskałam produktem ramę roweru, koła i również ubranie, buty, rękawiczki i kask. Chciałam się przekonać, czy rzeczywiście będę dużym odblaskiem z daleka widocznym przez innych. Na pokrytych elementach, według opisu producenta w ciągu kilku minut osadziła się gołym okiem niewidoczna warstwa odblaskowa. Ale w połączeniu ze skierowanym na nią światłem nadjeżdżającego samochodu świecąca blaskiem. Tak odblaskowy rower w połączeniu z moim świecącym ubraniem sprawił, że wyglądałam jak z innej planety.

O skuteczności powłoki odblaskowej utwierdziła mnie opinia sąsiada jadącego za mną samochodem.” Widok tak niespotykanie świecącego rowerzysty budzi respekt a nawet powoduje zmniejszenie prędkości jazdy„.

Niezauważenie tak oznakowanego rowerzysty czy innego niechronionego uczestnika ruchu drogowego spada niemal do zera, bo raczej trudno nie zauważyć tak wielkiego odblasku.

Nanoszenie sprayu jest proste. Wystarczy spryskać te elementy, które chcemy i w krótkim czasie jesteśmy odblaskowi. Po powrocie do domu nie trzeba prać ubrań, gdyż wyglądają zwyczajnie. Preparat nie niszczy tkanin, ani ich nie usztywnia sprawia jedynie, że są zdecydowanie widoczne w ciemności.

LUNAR PRO polecam zwolennikom wszelkich sportów uprawianych na świeżym powietrzu, których ogranicza wieczorny mrok. Spray przyda się podczas jazdy na rolkach, bieganiu czy spacerach. Dzięki rozpyleniu preparatu na dowolne powierzchnie: ubranie lub sprzęt staniemy się doskonale widoczni i zwiększamy swoje bezpieczeństwo. Uprawianie sportu nawet w nocy nie będzie napawał niepokojem, gdy spray zagości w podręcznym plecaku.

LUNAR PRO to nie tylko zwiększenie naszego bezpieczeństwa. Można wykorzystać go do zabawy oznaczając np. trasy nocnych wycieczek podczas obozów wakacyjnych.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Powłoka odblaskowa – płyn nadający efekt odblasku

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in