Jeśli wyjazd na narty, to tylko w Alpy


alpy

Każdy, poszukujący dobrego miejsca na spędzenie urlopu miłośnik sportów zimowych, pierwsze swoje myśli kieruje zwykle ku Alpom. Dlaczego? Gdyż to pasmo górskie ma w sobie coś magicznego. Z jednej strony jest to bardzo popularne miejsce i zwykle na stokach roi się od turystów, z drugiej jednak nadal można tam znaleźć miejsca dzikie i niezbadane. Dzięki temu zarówno osoby początkujące i chcące dopiero poznać tego typu sporty, jak i doświadczeni bywalcy stoków, znajdą na pewno coś dla siebie. Zwłaszcza, jeśli zaufają firmie, które specjalizuje się w tego typu wyjazdach. Jedną z nich jest Taksidi, która już od lat organizuje niezapomniane wyprawy na narty i nie tylko. Jednym słowem kategorię „narty Austria” Taksidi opanowało do perfekcji. Ale kiedy już wybierzemy, w jaki sposób będziemy organizować sam wyjazd, musimy jeszcze obrać dokładny kierunek. W ostatnim czasie do najpopularniejszych z nich należą takie ośrodki jak Soelden, Schlamind i Obertauern.

Dlaczego Austria?

Wiele osób zadaje sobie pytanie skąd bierze się fenomen Austrii? Pierwszym przemawiającym za wybraniem tego miejsca argumentem jest stosunkowo niewielka odległość od Polski. Nawet podróż samochodem zorganizowana samodzielnie lub wyjazd przez biuro podróży autokarem to kwestia maksymalnie kilkunastu godzin. Pomaga tutaj dostępność autostrad zarówno podczas jazdy przez Czechy, jak i Niemcy. Austria jest również krajem wybitnie górskim, gdzie ogromny nacisk kładzie się na turystykę, zachowując przy tym niemiecki porządek. Nawet w niesprzyjającej pogodzie stoki są naśnieżane, organizacja bezbłędna, a każda skarga klienta od razu brana pod uwagę i eliminowana. Ze smutniejszych ewentualności warto jest również podkreślić jakość austriackiej służby zdrowia i ratownictwa medycznego. W przypadku skręcenia, zwichnięcia lub złamania udzielana jest od razu fachowa pomoc i w przypadku delikatnych urazów przed końcem urlopu możemy bezproblemowo wrócić na stok. To właśnie powoduje, iż narty w Austrii to bardzo dobry pomysł.

Atuty nie tylko na stoku

Wyjeżdżając do Austrii na narty trzeba również pamiętać o ogromnej przewadze tutejszej kuchni nad innymi z regionu Alp. Przede wszystkim dobrze będzie się tutaj czuł zarówno człowiek lubiący delikatne desery i przekąski, jak i wytrawny smakosz mięsiwa. Znany na całym świecie sznycel wiedeński to przecież ogólnoaustriacki przysmak podawany w oryginalny sposób, który to inne kraje mogą tylko naśladować. Z ciężkich mięs mamy również żeberka, steki i szaszłyki. Dobre jedzenie jest bardzo ważne przy wyjazdach turystycznych, szczególnie tych wybitnie aktywnych fizycznie. Zresztą właściwie każdy hotel będzie posiadał mocno zróżnicowane menu pełne tych wszystkich dań. Wracając do lekkich potraw to mamy również specjalności mocno lokalne i trochę zapożyczeń, tudzież uniwersalnych dań. Rzeczy lekkie to zwykle słodycze i desery. Austriacy lubują się w ciastach i omletach podawanych na przeróżne sposoby. Można tu chociażby uświadczyć ciasto przygotowywane na parze i omlet podawany jako „poszarpany” jeszcze na patelni, co nadaje mu różnorodny stopień dosmażenia.

Niezależnie jednak od gustów kulinarnych, kulturowych i przede wszystkim zamiłowania do konkretnego kraju, Austria jest bardzo dobrym pomysłem na wyjazd podczas ferii zimowych lub urlopu. Wyżej położne ośrodki narciarskie przy dobrych warunkach są czynne cały rok. Wielkie zróżnicowanie poziomów trudności i skomplikowania poszczególnych tras pozwolą zabrać na taki wyjazd własne dzieci i wspólnie spędzić czas w gronie rodziny.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Taksidi: taksidi.pl

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
1
Dislike
Like Like
3
Like
Lol Lol
1
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
2
WTF

Jeśli wyjazd na narty, to tylko w Alpy

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in