TOP 10 polskich plaż – subiektywny ranking


plaża

Ile ludzi, tyle opinii – jedni wolą tłoczne i te najbardziej znane, pełne ludzi i gwaru, inni wybierają ciche i oddalone od kurortów – w rankingu uwzględniliśmy preferencje wszystkich. Oto 10 najpopularniejszych i najpiękniejszych plaż w Polsce.

1. Świnoujście

Oznaczona Błękitną Flagą, czyste, piękne kąpielisko z szeroką, piaszczystą plażą. Bogata infrastruktura w okolicy – na pewno nikomu nie zabraknie tu zimnych napojów, lodów i przekąsek w okolicznych restauracjach. Ponadto, najcieplejsza na wybrzeżu woda, rejsy statkiem i piękna promenada. Ale jest tu też, co oczywiste, dość tłoczno.

2. Sopot

Sopot – kochany chyba najbardziej z całego Trójmiasta, pełen uroku i klimatycznych zakątków. Cudowny „Monciak”, długie molo (najdłuższe drewniane molo w Europie), mnóstwo imprez i wydarzeń kulturalnych. No i oczywiście piękna, złoto-piaszczysta plaża.

3. Gdańsk

Obok pięknej i kochanej przez turystów starówki, Gdańsk może poszczycić się również cudownymi plażami. Wiele z nich jest odznaczonych Błękitną Flagą. Tu miejsce dla siebie znajdzie każdy – niektóre z gdańskich plaż są bowiem klimatycznie zaciszne i pozbawione gwaru, inne – pełne ludzi i nadmorskiej, entuzjastycznie okazywanej radości. Jeśli poszukujecie jednak tych mniej obleganych – warto zajrzeć na pobliską plażę Orle lub do Sobieszewa.

4. Hel

Półwysep helski uwielbiany jest przez surferów. Są tu doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Za najlepszą do tego uchodzi plaża w Chałupach. Ale Hel ma jeszcze jedną zaletę, którą wygrywa z innymi zakątkami wybrzeża – linia brzegowa po dwóch stronach cypla. Pas ziemi, w większości zajęty przez las, wydmy i okolicę nadmorską (ale także chodniki, ścieżki, tory i drogę) zwęża się i poszerza na całym cyplu w różnych fragmentach. Bez względu na to, w którym jego miejscu wypoczywasz, zawsze masz do wyboru plażę nadmorską lub tę nad Zatoką Pucką.

5. Czołpino

Należąca do Słowińskiego Parku Narodowego plaża w Czołpinie, to spokój, piękne widoki i cudownie miałki piasek. Jest dość wąska, ale za to zaciszna, pozbawiona tłumów i bardzo urokliwa.

6. Kołobrzeg

To chyba największy kurort nadbałtycki. Pełen atrakcji i udogodnień. Podobnie jak plaża – szeroka, wyróżniona Błękitną Flagą, z pobliską – wygodną – infrastrukturą gastronomiczno-rozrywkową, no i pełna ludzi. Ale dzięki jej wielkości, każdy znajdzie na niej miejsce dla siebie.

7. Lubiatowo

Kolejne miejsce dla wielbicieli kameralnego odpoczynku w ciszy i z dala od tłumów. Dość szeroka, z drobniutkim piaskiem, wyjątkowo czysta i zadbana. Dostosowana do potrzeb rodzin z dziećmi. W okolicy atrakcyjne trasy rowerowe, historyczna zabudowa XIX wiecznej wsi i bardzo mała odległość do gwarnej Łeby – łączy więc wszystko, czego można oczekiwać.

8. Rowy

Urokliwa miejscowość, w której próżno szukać głośnych tłumów. Czysto, cicho i w pięknym otoczeniu przyrody. Wyjątkowo zadbana plaża, otoczona pachnącymi lasami sosnowymi, z kilometrami ścieżek pieszych i rowerowych. Doskonałe miejsce na wakacyjny relaks.

9. Jezioro Bukowo

Jezioro wpadające do morza. Nieco odmienna od typowego brzegu nadmorskiego, bez wydm i piasku, ale za to pełna soczyście zielonych traw i spokoju. Nie gromadzi tłumów, a oferuje znacznie cieplejszą wodę, niż Bałtyk, do którego wpada kawałek dalej.

10. Trzęsacz

Wyjątkowe widoki, wysokie klify, gęste lasy i piaszczysta, czysta plaża – idealne warunki do odpoczynku. Tu nie będzie się nudził żaden miłośnik zwiedzania i zabytków, ponadto liczne pomniki przyrody, platforma z tarasem widokowym i możliwość skorzystania z rozrywek ekstremalnych – np. skok w tandemie ze skarpy. Plaża jest dość wąska, ale ponieważ nie zjeżdżają się na nią wyjątkowe tłumy, miejsca wystarcza dla wszystkich zainteresowanych.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem lotniczym www.pansamolocik.pl.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
2
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
1
Win
WTF WTF
0
WTF

TOP 10 polskich plaż – subiektywny ranking

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in