W obliczu zagrożeń turystycznych


turyści

Ruch turystyczny na świecie ulega przeobrażeniom, zmienia się pod wpływem różnych czynników. Współcześnie bardzo dużym problemem są bez wątpienia wojny, konflikty jak również i zagrożenie atakami terrorystycznymi. Ten ostatni czynnik jest bodajże najczęściej wymienianym i w największym stopniu wpływa na wielkość ruchu turystycznego w danym kraju, w danym regionie turystycznym. Egipt, Turcja, Ziemia Święta są tymi miejscami, w których mamy do czynienia z występowaniem ataków terrorystycznych, co przekłada się na zainteresowanie tymi krajami w kontekście turystycznym jest obniżone. Oczywiście po pewnym czasie zainteresowanie danym krajem co nieco wraca, aczkolwiek pamięć zaistniałych zdarzeń pozostaje.

Ceny wycieczek

Owe wydarzenia wpływają na ceny wycieczek do danego miejsca i tym samym można mówić o owych cenach jako dosyć mocno atrakcyjnych. Problem terroryzmu oczywiście nie dotyczy wyłącznie wymienionych wyżej krajów, ponieważ terror jest siany także w innych krajach, w Wielkiej Brytanii, we Francji oraz wielu innych. Nie ma się co oszukiwać, że owe wydarzenia w bardzo dużym stopniu wpływają na ruch turystyczny w danym miejscu, w danym kraju. Jeśli chodzi o inne czynniki jak wojny i konflikty to oczywiście zupełnie osobny problem, z którym muszą się borykać określone regiony.

Ruch turystyczny

Ruch turystyczny to pewnego rodzaju sinusoida, to lepsze i gorsze momenty dla poszczególnych regionów turystycznych. Można więc powiedzieć, że trzeba wykorzystywać swoje pięć minut jak najbardziej, aby w czasie słabnącej koniunktury móc nie wpadać w jakieś paniczne działania. Biorąc pod uwagę fakt, że problem jest nie rozwiązany i trudno sądzić, że rozwiązany z najbliższym czasie będzie, to ruch turystyczny w niektórych krajach może ulegać sporym wahaniom. Wydaje się zatem, że najbezpieczniejszym kierunkiem wyjazdów staje się po prostu Polska, która przecież jest pięknym krajem i ma nam bardzo wiele ciekawych atrakcji do zaproponowania. To warto odkryć, to warto poznać, to na pewno warto mieć na swojej uwadze.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
2
Cute
Damn Damn
3
Damn
Dislike Dislike
1
Dislike
Like Like
1
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
2
Love
Win Win
1
Win
WTF WTF
2
WTF

W obliczu zagrożeń turystycznych

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in