Wakacje nad polskim morzem!


jantar

Wakacje nad morzem to jedna z najpopularniejszych lokalizacji podczas letniego sezonu urlopowego. Godnym polecenia miejscem na udany wypoczynek dla całej rodziny jest ośrodek wczasowy w Jantarze.  Położony na wschodnim wybrzeżu nad Zatoką Gdańską i pograniczu Zalewu Wiślanego malowniczy ośrodek jest bardzo chętnie wybieranym przez turystów miejscem wypoczynku. Dodatkowym atutem jest bliskość do Trójmiasta, które z pewnością także warto odwiedzić.

Oaza ciszy i spokój na łonie natury

Wczasy w Jantarze to idealna opcja dla osób lubiących spokój i długie spacery po pięknej, piaszczystej plaży. Nie znajdzie się tam ekskluzywnych klubów nocnych czy hałaśliwych dyskotek. Po takie atrakcje warto natomiast wybrać się do pobliskiego Gdańska. Bliskość natury i szeroko rozwinięta baza noclegowa oddalona od plaży o zaledwie kilkaset metrów, to z pewnością powód, dla którego kurort jest licznie odwiedzany także przez turystów zza granicy. Warto wspomnieć, że w Jantarze położone są także znane ośrodki rehabilitacyjne oraz SPA, gdzie skorzystać można z bogatej oferty zabiegów leczniczych.

Atrakcje dla najmłodszych turystów

Wśród dodatkowych atrakcji, gdy pogoda na zażywanie kąpieli słonecznych na plaży nie dopisuje bez wątpienia jest pobliskie Mini Zoo. Idealne miejsce na rekreacje nie tylko dla najmłodszych i możliwość zobaczenia wielu egzotycznych gatunków zwierząt. Dla miłośników wodnych zabaw dostępny jest także kryty basen. Dla poszukiwaczy nietuzinkowych wakacyjnych przygód interesującą ciekawostką mogą być odbywające się tu Mistrzostwa Świata w poławianiu bursztynu. Tak prestiżowej imprezy nie można przegapić. Innym obowiązkowym punktem na mapie, które koniecznie trzeba odwiedzić jest Muzeum Indiańskie, gdzie poznać można indiańskie zwyczaje, legendy i specyficzną kulturę plemion północnoamerykańskich. Warto także zaopatrzyć się w ręcznie wykonane, unikatowe amulety. Z pewnością będą niesamowitą pamiątką z ośrodka w Jantarze.

Świeże ryby o każdej porze

Jantar jest jednym z najważniejszych punktów morskiego rybołówstwa w okolicy. Nie trudno zobaczyć tam kutry rybackie wypływające o wschodzie słońca na połów. Dla fanów świeżych ryb na pewno nie brakuje ich w licznych przybrzeżnych restauracjach, których popisowym daniem jest „ryba prosto z kutra”. W wiosce znajdują się także liczne klimatyczne kawiarnie, to doskonałe miejsce na spędzanie wieczorów w gronie przyjaciół, gdy słoneczna pogoda niestety nie dopisuje. Moc wrażeń i piękne wspomnienia z wakacji są przecież najważniejsze.

 

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Wakacje nad polskim morzem!

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in