Czym jest botoks i w jaki sposób działa?


kobieta

Botox, który nazywany jest również eliksirem młodości, to jedna z najbardziej popularnych substancji, mających zastosowanie w medycynie estetycznej. Toksyna botulinowa z powodzeniem zmniejsza napięcie mięśni, a także pomaga w niwelowaniu zmarszczek mimicznych. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się jak dokładnie działa botoks.

Botox – jak działa?

Botoks jest neurotoksyną wytwarzaną przez jad kiełbasiany. Pamiętaj, że jest on uznawany za silną toksynę, niemniej jednak w małych ilościach odznacza się działaniem terapeutycznym. Botox jest stosowany podczas zabiegów związanych z funkcjonowaniem układu nerwowego, właśnie dzięki swojej specyfice. Blokuje on przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, czego efektem jest rozluźnienie mięśni w miejscu wstrzyknięcia tej substancji. Botoks pomoże Ci zniwelować zmarszczki mimiczne, czy też pomoże na dolegliwość o nazwie bruksizm. Toksyna botulinowa sprawdza się także podczas zabiegów polegających na podnoszeniu kącików ust i powiek oraz leczenia nadpotliwości.

Kiedy botoks zaczyna działać?

W przeciwieństwie do kwasu hialuronowego, który działa niemal natychmiast po podaniu, na rezultaty botoksu musimy jednak poczekać kilka dni. Pamiętaj, aby po zastosowaniu botoksu uzbroić się w cierpliwość, ze względu na to, że pierwszy efekt przychodzi dopiero po czterech lub pięciu dniach. Po tym czasie można zauważyć minimalne osłabienie mięśni. Jednakże wymarzony rezultat zabiegu widoczny jest dopiero po mniej więcej dwóch tygodniach. Po upływie tego czasu warto udać się do kliniki na wizytę kontrolną, w czasie której specjalista oceni efekty i wprowadzi ewentualne poprawki. Nie zapominaj również, aby wybierać specjalistyczną klinikę, w której zdecydujesz się na zabieg z użyciem botoksu. Taka właśnie jest klinika San-Medical, z którą ofertą zachęcamy się zapoznać. Kolejną rzeczą, o której warto wiedzieć jest to, że na czas działania botoksu ma wpływ wiele czynników, do których można zaliczyć:

– styl życia,
– wiek,
– metabolizm,
– miejsce wstrzyknięcia preparatu,
– szybkość procesów regeneracyjnych,
– odporność na botoks,
– ilość podanego preparatu,
– częstotliwość skurczu mięśnia,
– częstotliwość wykonywania zabiegów,
– wielkość oraz siła mięśnia, w który wstrzyknięto botoks.

Jak długo działa botoks?

Niektóre osoby, błędnie myślą, że działanie botoksu jest trwałe. Nic bardziej mylnego, ponieważ efekty wywołane botoksem nie są stałe i wymagają systematycznego powtarzania. Zwykle efekty wstrzyknięcia toksyny botulinowej utrzymują się od trzech do sześciu miesięcy. Po upływie tego czasu połączenia między mięśniami a nerwami odbudowują się, przez co mimika twarzy powraca do stanu, który miał miejsce przed podaniem botoksu.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Czym jest botoks i w jaki sposób działa?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in