Czym zapełnić kuferek na kosmetyki zimą?


mydło

Mróz oraz suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach niezbyt dobrze oddziałuje na kondycję naszych włosów i skóry całego ciała. Zima wymaga zaopatrzenia się w specjalne kosmetyki, przeznaczone do pielęgnacji włosów oraz skóry twarzy i całego ciała. W tym okresie w kuferku na kosmetyki powinny znaleźć się przede wszystkim produkty o właściwościach silnie nawilżających i regenerujących. Warto wybierać preparaty rekomendowane do używania zimą.

Zima jest specyficzną porą roku, wymagającą od nas specjalnej pielęgnacji skóry i włosów. Dzieje się tak dlatego, że mróz oraz suche powietrze ogrzewanych pomieszczeń narusza naturalne bariery ochronne naszego organizmu.

Kosmetyki do mycia na zimę

W kuferku na kosmetyki powinny znaleźć się przede wszystkim kosmetyki do mycia twarzy i całego ciała. Z myślą o okresie zimowym warto wybierać produkty, niezawierające alkoholu, ponieważ może on podrażniać skórę, a także ją przesuszać. Zaleca się zakup, np. w sklepie kosmetycznym online  produktów o właściwościach nawilżających. Do przemywania twarzy dobrze sprawdzi się tonik różany, a także żel z mikrogranulkami. Natomiast do mycia ciała również zaleca się zakup kosmetyków nawilżających. Dobrym rozwiązaniem jest wybór żelu o działaniu rozgrzewającym. Warto postawić na produkty, które mają w swoim składzie: witaminę A, witaminę E, aloes, enzymy, flawonoidy oraz kwas hialuronowy.

Kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy na zimę

W kuferku na kosmetyki w zimie nie może zabraknąć również kosmetyków do pielęgnacji ciała i twarzy. Mowa tu przede wszystkim o balsamie i kremie o działaniu nawilżającym i regenerującym. Warto wybierać kosmetyki o tłustej konsystencji (najlepiej wzbogacone o naturalne oleje), ponieważ najlepiej chronią  one skórę przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Zimą w kosmetyczce nie może zabraknąć również kremu do rąk, który również powinien cechować się silnie skoncentrowaną konsystencją. Warto pamiętać, żeby krem aplikować na ręce przed każdorazowym wyjściem z domu. Zaleca się wybrać kosmetyk, który rekomendowany jest do używania zimą. Oprócz tego w tym okresie z domu nie należy ruszać się bez pomadki ochronnej do ust. Jej głównym celem jest nawilżanie ust, a także zapobieganie ich spierzchnięciu.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Czym zapełnić kuferek na kosmetyki zimą?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in