Dbaj o swoje włosy!


włosy

Jeśli mówimy o suplementach diety wzmacniających nasze włosy, to zazwyczaj są one łączone z paznokciami oraz skórą. My w tym miejscu będziemy jednakże chcieli skupić się na takim pojęciu, jakim jest zdrowie naszych włosów. Można i należy o nie dbać w bardzo różny sposób. Codzienna higiena włosów na pewno nie może sprowadzać się do stosowania jakichś suplementów diety. To nie wystarczy, ponieważ to jest tylko i wyłącznie pewne uzupełnienie. Tak naprawdę na kondycję naszych włosów w głównej mierze wpływa nasza dieta, chociaż nie każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę.

Kondycja włosów

Większość z nas dobrej kondycji swoich włosów upatruje w stosowanych szamponach oraz innych tego typu kosmetykach i jest to jak najbardziej ważne, ale na pewno nie jest najważniejsze. Dbając o włosy, powinniśmy skupić się na tym, co spożywamy, a w kontekście używanych kosmetyków powinniśmy  poradzić się dermatologa, powinniśmy poradzić się zaufanego fryzjera, który jednak posiada odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. To może nam pozwolić w odpowiedni sposób zadbać o zdrowie i kondycję naszych włosów. Każdy z nas ma nieco inny rodzaj włosów, który wymaga nieco innego podejścia do ich pielęgnacji. Często poddajemy się przekazowi reklamowemu i to nie zawsze wychodzi na zdrowie naszym włosom, bardzo często powoduje to nawet pogorszenie się ich stanu.

Pielęgnacja włosów

Dbałość o włosy to bardzo trudne zadanie, aczkolwiek w odniesieniu do każdej osoby jest to zupełnie odosobniony temat, jest to zupełnie inne podejście do owej dbałości. Jeśli chodzi oczywiście o temat suplementów diety wspomagających kondycję naszych włosów, to na pewno warto je włączyć w naszą codzienność, ale na pewno nie możemy na nich się oprzeć w całości, nie możemy się na nich skupiać, ponieważ wówczas na pewno nie osiągniemy tego, na czym nam najbardziej zależy, czyli na bardzo dobrej kondycji naszych włosów. Dbałość o włosy to codzienność, to odpowiednie produkty, to odpowiednie podejście, to również czasem pewne zabiegi, którym warto się poddać z korzyścią dla siebie.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
1
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
1
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Dbaj o swoje włosy!

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in