Depilacja laserowa – czy na pewno jest bezpieczna?


depilacja

Schyłek lata to bardzo dobra pora, by pomyśleć o depilacji laserowej. Dlaczego? Otóż skóra po zabiegu musi być bezwarunkowo chroniona przed słońcem, co w środku wakacji może być niekiedy trudne. Warto wiedzieć jakich jeszcze zasad należy przestrzegać, aby zabieg był w pełni bezpieczny.

No właśnie – czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Spotkać możemy się z opiniami, że nie jest. Jednak są to najczęściej wypowiedzi osób, które zawiodły się zabiegiem wykonanym w złych warunkach, przez niewykwalifikowany personel i za pomocą słabego sprzętu.

Jaką klinikę wybrać?

Pamiętajmy, żeby zawsze sprawdzić salon urody lub klinikę, w której ma być wykonany zabieg. Czy osoba, która ma go wykonać przeszła odpowiednie szkolenia i posiada certyfikat? Jaki sprzęt będzie wykorzystany? W każdym dobrym miejscu, bez problemu powinniśmy uzyskać takie informacje. Dodatkowo warto przejść się do salonu jeszcze przed zabiegiem, aby przekonać się czy jest tam czysto i czy są tam przestrzegane zasady higieny.

Kwestią, która często martwi osoby planujące zabieg jest niebezpieczeństwo oparzeń. Czy jest ono realne? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba najpierw zrozumieć, w jaki sposób działa depilacja laserowa. Urządzenie emituje wiązkę światła, która ma za zadanie przeniknąć przez skórę i pochłaniana jest następnie przez barwnik włosa – melaninę. W wyniku zaabsorbowania światła przez barwnik następuje zniszczenie mieszka włosowego. Jeżeli wiązka laserowa zostanie niewłaściwie dobrana, teoretycznie może uszkodzić skórę i wywołać oparzenie. Najlepsze urządzenia do depilacji laserowej zaopatrzone są w specjalny czytnik melaniny, który pozwala uniknąć takiej nieprzyjemnej i bolesnej sytuacji. Jest on przykładany do skóry, a na podstawie odczytu ustalane są indywidualne parametry zabiegu. Tak właśnie działa laser diodowy VECTUS™, nie ma więc ryzyka, iż dojdzie do oparzenia. Jednocześnie emitowana wiązka ma optymalną moc zapewniającą zniszczenie mieszka włosowego.

Bezpieczeństwo zabiegu

Najważniejszą rzeczą, która zagwarantuje bezpieczeństwo podczas i po zabiegu jest bezwzględne przestrzeganie zasad dotyczących przeciwwskazań. Osoba, która będzie wykonywać zabieg powinna przeprowadzić z nami szczegółowy wywiad, żeby upewnić się że możemy bezpiecznie poddać się depilacji. Co wyklucza zabieg? Są to przede wszystkim choroby, takie jak: epilepsja, łuszczyca, bielactwo i cukrzyca, a także świeżo przebyte zabiegi chirurgiczne, terapia retinoidami, przyjmowanie leków lub ziół fotouczulających oraz leków obniżających krzepliwość krwi. Depilację laserową wykluczają także rozrusznik serca, aktywne infekcje skórne, skaleczenia i bliznowce. Zabiegu nie można wykonywać w ciąży. Ze względu na to, iż jak wiadomo – przy depilacji ważnym czynnikiem jest poziom melaniny w skórze, nie można jej wykonywać na świeżej opaleniźnie.

Aby odpowiedzieć na tytułowe pytanie – tak, depilacja laserowa jest bezpieczna, o ile tylko zachowamy zdrowy rozsądek i z uwagą wybierzemy miejsce, w którym poddamy się temu zabiegowi.

Tekst powstał we współpracy z warszawską Kliniką Beauty Duty, dysponującą najnowocześniejszym laserem diodowym VECTUS™.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
1
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Depilacja laserowa – czy na pewno jest bezpieczna?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in