Depilacja laserowa pach – co warto wiedzieć o epilacji?


kobieta

Idealnie gładkie pachy pozwalają cieszyć się komfortem szczególnie latem, gdy chętnie zakładamy bluzki na ramiączkach. Depilacja laserowa pach to zabieg, dzięki któremu możemy zapomnieć o konieczności codziennego golenia tej partii ciała maszynką. Jak wygląda epilacja pach laserem diodowym Vectus?

Depilacja laserowa pach – laser diodowy Vectus

Laser diodowy Vectus cenionej na rynku firmy Palomar Medical Technologies, wyróżnia się długotrwałymi efektami i nowoczesną technologią, opracowaną przez naukowców z Harvard University. Efektywność i wysoki poziom bezpieczeństwa tego urządzenia medycznego potwierdza międzynarodowy certyfikat FDA.

Na czym opiera się działanie lasera Vectus? Podczas swojej pracy emituje on wiązkę światła o długości fali 810 nm. Następnie światło laserowe jest absorbowane przez melaninę, czyli barwnik włosa, co skutkuje termiczną destrukcją mieszka włosowego. Inteligentny czytnik SkinTel™ automatycznie odczytuje poziom melaniny w skórze, co pozwala optymalnie dobrać moc energii laserowej do indywidualnych potrzeb każdej pacjentki. Warto podkreślić, że dzięki unikatowej długości fali lasera, podczas zabiegu, trwale i skutecznie zostaje zniszczona żywa część włosa – jego macierz. Maksymalny komfort i bezpieczeństwo podczas depilacji laserowej pach oferowanej m.in. w Klinice Miracki w Warszawie zapewnia system chłodzący Advanced Contact Cooling. Dzięki temu rozwiązaniu specjalista wykonujący epilację może na bieżąco schładzać obszar skóry. Wysoka skuteczność zabiegu to również zasługa systemu luster głowicy Photon Recycling™, dzięki której możliwe jest kolejne wykorzystanie energii wiązki lasera poprzez jej odbicie. Ile sesji jest potrzebnych do pozbycia się owłosienia z pach? Zalecanym minimum są 4 zabiegi, ale w większości przypadków potrzeba 6-8 spotkań. Przerwy czasowe między zabiegami usuwania owłosienia z pach wynoszą 4 tygodnie.

Laser diodowy można wykorzystać nie tylko do epilacji pach, ale i nóg, bikini, klatki piersiowej, brzucha, pleców, czy mniejszych obszarów np.: wąsika, uszu, okolic między brwiami. W opinii wielu specjalistów medycyny estetycznej depilacja laserowa Vectus, która opiera się na selektywnej fototermolizie to najlepsze rozwiązanie problemu niechcianego owłosienia.

Usuwanie owłosienia z pach – jak się przygotować do zabiegu?

Jak przygotować się do depilacji pach laserem? Decydując się na laseroterapię, należy pamiętać, aby:

  • unikać opalania – świeża opalenizna wyklucza na pewien czas z możliwości poddania się epilacji,
  • starannie ogolić pachy, najlepiej jednorazową maszynką rano w dniu zabiegu, uważając, aby nie uszkodzić skóry,
  • zrezygnować z przyjmowania leków oraz picia ziół światłouczulających,
  • przed i w trakcie laseroterapii nie powinno się korzystać z solarium ani smarować skóry samoopalaczem.

Depilacja pach laserem o każdej porze roku – zalety zabiegu

Jakie są mocne strony usuwania owłosienia z pach laserem? Poddając się serii zabiegów, rozwiązujemy częsty problem wrastających włosów i zapalenia mieszków włosowych. Oszczędzamy czas, który do tej pory przeznaczaliśmy na pozbywanie się niechcianego owłosienia tradycyjnymi metodami. Nie musimy zmagać się z podrażnieniami skóry, krostkami, zacięciami. To nie koniec korzyści. Dużą zaletą jest też nieograniczona dostępność zabiegu. Co to oznacza? Z depilacji laserowej pach można skorzystać o dowolnej porze roku – również wiosną i latem (należy jedynie pamiętać o zapewnieniu skórze ochrony przeciwsłonecznej).

Podsumowując, epilacja laserem Vectus pozwala cieszyć się trwale gładkimi pachami. To rozwiązanie dla kobiet i mężczyzn, którzy cenią komfort na co dzień i chcą zadbać o swój wygląd, wykorzystując współczesne narzędzia, jakimi dysponuje medycyna estetyczna.

W przypadku innych pytań odnośnie depilacji laserowej pach za pomocą nowoczesnych laserów medycznych zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Depilacja laserowa pach – co warto wiedzieć o epilacji?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in