Dlaczego należy stosować krem nawilżający do cery trądzikowej?


skóra

Cera trądzikowa wymaga szczególnej pielęgnacji. Dedykowane jej kosmetyki powinny nie tylko posiadać liczne właściwości odżywcze, ale również antybakteryjne. Istotne jest zapewnienie skórze odpowiedniego poziomu nawilżenia, bowiem to właśnie suchość skóry jest głównym problemem cery trądzikowej.

Pielęgnacja skóry trądzikowej

Podstawą pielęgnacji skóry trądzikowej jest zapewnienie jej odpowiedniego poziomu nawilżenia. Dlaczego jest to tak ważne? Woda bierze udział w głównych procesach zachodzących w skórze. Po pierwsze, wspomaga odnowę naskórka, który co jakiś czas obumiera i ulega zrogowaceniu. W tym procesie uczestniczy również białko zwane keratyną, która jest także budulcem włosów i paznokci. Do jej wytworzenia są konieczne komórki naskórka zwane keranocytami, które tworzą naturalną barierę ochronną skóry, nazywaną inaczej płaszczem hydrolipidowym. W jego skład wchodzą również woda oraz sebum. Drugim procesem zachodzącym w skórze jest budowa włókien kolagenowych i elastynowych. Ich funkcją jest utrzymanie odpowiedniego napięcia skóry, poprzez co zapobiegają tworzeniu się zmarszczek.

Kremy

Dlatego istotnym elementem pielęgnacji jest krem nawilżający do cery trądzikowej. Jego stosowanie skutecznie zapobiega wysuszaniu się skóry, co za tym idzie przeciwdziała również powstawaniu podrażnień. Krem nawilżający do cery trądzikowej wzmacnia płaszcz hydrolipidowy naskórka, skutecznie spowalniając proces starzenia się skóry. Idealny krem nawilżający do cery trądzikowej powinien posiadać w swoim składzie takie związki jak: gliceryna, alatonina, kwas hialuronowy, aloes czy mocznik. Konsystencja preparatu powinna być lekka. Dzięki temu nie tylko nie zatyka porów, ale również szybciej się wchłania. Najlepiej, jeśli krem nawilżający do cery trądzikowej zawiera naturalne wyciągi z roślin takich jak: nagietek, szałwia, rumianek czy aloes.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Dlaczego należy stosować krem nawilżający do cery trądzikowej?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in