Makijaż latem – jak wyglądać perfekcyjnie pomimo upałów


puder

Już coraz bardziej czuć lato w powietrzu, słońce przygrzewa, jest nareszcie przyjemnie. Z latem kojarzy nam się przede wszystkim spływający z buzi podkład, błyszczące wykończenie makijażu, bo puder matujący odmówił swojego działania, znikająca z ust szminka, oczy pandy uniwersalnie określany przez nas efekt rozmytego tuszu. Każda z nas chciałaby jednak czuć się w swoim makijażu komfortowo. Czy są na to sposoby? Oczywiście.

Mniej znaczy więcej w upał

Nigdy nie nakładajmy za dużo kosmetyku. Zwłaszcza w wysokich temperaturach odradzamy nakładania wielu warstw wszystkiego. Dużo podkładu, dużo pudru, a potem jeszcze róż czy rozświetlacz. Nic bardziej mylnego – wiele warstw nie wesprze efektu trwałości. One tylko przyśpieszą zmywanie się produktów w wyniku wysokiej temperatury.

Latem odświeżamy kosmetyczkę

Niestety często popełniamy ten błąd, że makijaż budujemy poprzez używanie dokładnie tych samych kosmetyków, co zimą. Kolejny błąd. Latem zrezygnujmy z ciężkich korektorów i podkładów. Zamiast pomadek matowych warto zastosować pomadki nawilżające czyli z odrobiną błysku.

Puder matujący idealny na upał

I najważniejsze – wybierzmy sobie doskonały puder matujący. Najbardziej dostosowany do nas będzie idealnym elementem naszego makijażu na ciepłe dni. Wszystko zależy od cery, ale czasem lekkie muśnięcie pudrem wystarczy. Latem nasza cera nabiera zdrowego kolorytu, nie wymaga zastosowania bronzera – nie musimy stosować wielu produktów, a nasz makijaż stanie się lżejszy.

Puder matujący sprawdzi się także jako utrwalacz naszego makijażu. Nie chodzi tu jedynie o wydłużenie efektu zmatowienia cery, ale także jako wykorzystanie go jako bazy. Wystarczy nieco przypudrować pomadkę a następnie jeszcze raz ją nałożyć – i pomadka powinna pozostać na naszych ustach naprawdę długo. Podobnie można postąpić z cieniami do powiek.

Pudry matujące mają w swoim składzie substancje absorbujące sebum, dzięki czemu nasza cera się nie błyszczy. Te same składniki w znaczący sposób przedłużają efekt naszego makijażu.

Nic tylko zainwestować w dobry puder matujący!

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Makijaż latem – jak wyglądać perfekcyjnie pomimo upałów

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in