Niezbędne wyposażenie gabinetu kosmetycznego


włosy

Współcześnie gabinety kosmetyczne oferują szeroki wachlarz usług, do wykonania których potrzebne są profesjonalne urządzenia. O funkcjonalności, standardzie i estetyce decydują jednak także odpowiednie meble oraz wszelkie akcesoria. Jakie zaopatrzenie salonów kosmetycznych jest więc absolutnie niezbędne?

Urządzenia do gabinetu

Oczywiście rodzaj urządzeń zależy w głównej mierze od profilu gabinetu i rodzaju wykonywanych zabiegów. Niezależnie jednak od ilości usług dostępnych w ofercie, istnieje pewne minimum będące podstawą każdego dobrego gabinetu. Do tego sprzętu należy niewątpliwie autoklaw niezbędny przy sterylizacji sprzętu, wapozon stosowany w celu przygotowania cery do zabiegów kosmetycznych, a także lampa sollux i lampa-lupa. Dobry gabinet nie może się także obejść bez parafiniarki, podgrzewacza do wosku, frezarki oraz urządzeń do wykonywania peelingu kawitacyjnego.

Urządzenia wielofunkcyjne

Jedno jest pewne – na urządzeniach do gabinetu nie można oszczędzać. Wysokiej jakości sprzęt umożliwi bowiem wykonywanie zabiegów na najwyższym poziomie, a tym samym pozwoli zadbać o korzystny wizerunek salonu i zadowolenie klientów. Nie każdy świeżo otwarty gabinet dysponuje jednak wysokim budżetem czy obszernym metrażem, dlatego właściciele często decydują się na urządzenia wielofunkcyjne. Jest to świetny wybór, ponieważ sprzęt taki, jak chociażby kombajn kosmetyczny może łączyć w sobie nawet kilkanaście funkcji pojedynczych urządzeń. Kombajn zajmie mniej miejsca, jednocześnie wygląda profesjonalnie, a jego zakup jest bardziej opłacalny niż w przypadku nabycia każdego sprzętu z osobna. Ilość aparatury znajdującej się w gabinecie nie świadczy więc o jakości oferowanych usług – ważne jest tylko, by urządzenia posiadały niezbędne certyfikaty i umożliwiały wykonanie poszczególnych zabiegów.

Meble kosmetyczne

Istotną kwestią przy kompletowaniu wyposażenia salonu są także meble kosmetyczne. To właśnie wystrój gabinetu będzie decydował o estetyce, która może jednocześnie stanowić wizytówkę salonu. Meble kosmetyczne zadecydują także o funkcjonalności gabinetu. Podstawowym wyposażeniem, którego z pewnością nie może zabraknąć, są fotele kosmetyczne. Najlepiej, by był to sprzęt z wygodnym, hydraulicznym podnoszeniem i opuszczaniem. Tutaj, podobnie jak w przypadku urządzeń do gabinetu istnieje pewna dowolność – dobre gabinety mogą posiadać zarówno meble uniwersalne, przydatne w wizażu, kosmetyce i masażu, jak i w te przystosowane do konkretnych zabiegów. Niektóre modele mogą być także wyposażone w dodatkowe akcesoria, takie jak pałąk na zamocowanie jednorazowej ceraty czy kuwety, w których będzie trzymany niezbędny sprzęt zabiegowy.

Meble do przechowywania

W profesjonalnym gabinecie niewątpliwie musi panować także paorządek, dlatego niezbędny okaże się stolik kosmetyczny, w którym przechowywany będzie sprzęt potrzebny do wykonania zabiegu. Jednocześnie stolik pełni także funkcję estetyczną – pozwala stworzyć wizerunek w pełni profesjonalnego, uporządkowanego salonu. W żadnym dobrym gabinecie nie może także zabraknąć biurka kosmetycznego, którego szeroki blat zapewni komfortowe warunki podczas zabiegu manicure.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Niezbędne wyposażenie gabinetu kosmetycznego

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in