W jaki sposób dbać o włosy, aby pozbyć się łupieżu?


włosy

Jest częstym powodem wstydu i utraty pewności siebie. Łupież, czyli łuszczący się naskórek głowy, który widoczny jest nie tylko na włosach, ale – niestety – również na ubraniu. Osoby zmagające się z tym problemem unikają noszenia ciemnych bluzek i koszul, aby uniknąć tym samym nieestetycznego wyglądu swojej stylizacji. Krępująca dolegliwość potrafi uprzykrzyć nam życie, dlatego warto zadbać odpowiednio o zdrowie i kondycję skóry głowy i włosów.

Skąd się bierze łupież?

Proces odnawiania skóry głowy przebiega podobnie jak proces skóry w innych partiach ciała. Raz na miesiąc dochodzi do tworzenia się nowych komórek w głębszych jej warstwach, które następnie wypychając te martwe, wywołują ich złuszczanie. Proces ten może jednak być zaburzony i komórki skóry głowy nie pracują z tak dużą sprawnością. To powoduje, iż martwe komórki nie są stopniowo usuwane, a gromadzą się na skórze, tworząc płaty.

Łupież powstaje na skutek zachwiania równowagi hormonalnej, stresu, częstych zabiegów kosmetycznych włosów, niewłaściwej pielęgnacji włosów, a także w wyniku obfitego pocenia.

Pielęgnacja włosów – kuracja przeciwłupieżowa

To, czy na skórze głowy pojawi się łupież, zależy w znaczącym stopniu od tego, jak będzie przeprowadzana codzienna pielęgnacja włosówJeżeli już zostaliśmy dotknięci tym problemem, warto jest wybrać odpowiedni szampon przeciwłupieżowy. Powinien on jednak być bogaty w odpowiednie składniki, które skutecznie pielęgnują wrażliwą i przesuszoną skórę głowy.

Szampon przeciwłupieżowy dobrze jest, kiedy zawiera w składzie witaminy z grupy B, witaminę A i E. Powinien dostarczać skórze makroelementów, jak magnez, fosfor, potas i wapń, a także mikroelementów – żelaza i cynku. Pielęgnacja włosów z łupieżem nie może jednak ograniczać się tylko do ich mycia. Obok szamponu powinna znaleźć się odżywka, wspierająca działanie składników zawartych w szamponie, jak też maska, którą nakładamy na włosy 1-2 razy w tygodniu.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

W jaki sposób dbać o włosy, aby pozbyć się łupieżu?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in