Inhalator dla dzieci – kiedy go stosować?


choroba

Choroby najmłodszych spędzają sen z powiek wszystkim rodzicom. Niezależnie od pory roku dzieci są narażone na różne wirusy, infekcje czy alergie. Górne drogi oddechowe są niezwykle wrażliwe i nawet niepozorny kaszel czy katar może przerodzić się w coś poważniejszego. Leczenie chorób górnych dróg oddechowych nie musi rozpoczynać się syropami i kończyć trudnym do połknięcia antybiotykiem. Doskonałym rozwiązaniem jest inhalator dla dzieci. Oczyszczenie zapchanego nosa czy zatok powoduję ogromną ulgę, a inhalacja nie jest trudna, ani zbyt inwazyjna nawet dla najmłodszych.

Zalety inhalacji

Podczas inhalacji lek trafia bezpośrednio do chorych dróg oddechowych, dzięki czemu jest niezwykle skuteczny i zdecydowanie łatwiejszy do przyswojenia niż tradycyjna ampułka z lekiem. W przypadku dzieci jest to niezwykle istotne, ponieważ efekt ulgi jest niemal natychmiastowy. Wybierając inhalator dla dzieci trzeba zwrócić uwagę na wielkość cząsteczek leku, gdyż od nich zależy w które chore miejsce dotrze. Oto podstawowe wartości:

• powyżej 8 µm – substancja dociera do górnych dróg oddechowych,
• 8 µm – 5 µm – lek trafia do tchawicy i dużych oskrzeli,
• 2 µm – 5 µm – oskrzela i oskrzeliki,
• 0,5 µm – 3 µm – pęcherzyki płucne.

Kolejne istotne cechy do długość pracy inhalatora oraz jego głośność – istotna przede wszystkim podczas leczenia najmłodszych dzieci. Nieprzyjemny dźwięk czy zbyt długi czas inhalacji może zniechęcić nasze pociechy do tej metody. Jednak firmy farmaceutyczne zadbały również o umilenie inhalacji naszym pociechom, poprzez zabawne i miłe dla oka kształty inhalatorów (dostępne są m.in. opcje różnych zwierzątek), dzięki czemu dzieci mogą potraktować leczenie jak zabawę.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Inhalator dla dzieci – kiedy go stosować?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in