Jakie łóżko dla osoby chorej wybrać?


zaparcia

Łóżka dla chorych powinny odznaczać się odpowiednimi cechami, które pozwolą zadbać o bliską osobę i zapewnić jej komfort każdego dnia. Jak wybrać łóżko dla chorego? O czym warto pamiętać?

Łóżko rehabilitacyjne

Opieka nad osobą chorą nie jest łatwa i wymaga zadbania o jej wygodę na co dzień. Jednym z najważniejszych elementów w pokoju osoby leżącej jest łóżko rehabilitacyjne, które możemy kupić lub wynająć. W tym przypadku pomoc oferuje wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych, gdzie znajdziemy najlepszej jakości łóżka dla osoby chorej. Podczas wyboru warto zastanowić się nad tym, jakie koszty możemy ponieść w związku z tym produktem, jak dobrać łóżko do wieku danej osoby oraz czy jest szansa na powrót do zdrowia w ciągu kilku miesięcy.

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych jest bardzo dobrym pomysłem wtedy, gdy unieruchomienie jest przejściowe i istnieje szansa na powrót chorego do sprawności. Dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze i nie będziemy martwić się przemeblowaniem w mieszkaniu na stałe. Liczyć można na doradztwo i serwis przez cały okres  wynajmowania łóżka tego typu.

Łóżka dla chorych

Łóżko specjalistyczne jest dobierane wtedy, gdy choroba jest przejściowa, natomiast konieczne jest dostosowanie łóżka do wieku osoby. Wpływa ono na komfort i bezpieczeństwo, co jest szczególnie ważne podczas opieki nad osobą leżącą. Tutaj również dobrą opcją będzie wynajem łóżka, które odpowiadać będzie oczekiwaniom użytkownika.

Podczas wyboru tego produktu warto pamiętać także o zakupie materaca, który jest niezwykle ważny dla chorego. W tym przypadku nie można liczyć na dofinansowanie NFZ, jednakże niektóre osoby mogą starać się o pomoc PFRON. Jeśli nasze możliwości finansowe są ograniczone, poszukajmy możliwości wynajmu na raty, co nie obciąży znacząco naszego budżetu.

O czym pamiętać wybierając łóżko rehabilitacyjne?

Pierwszą kwestią, którą warto wziąć pod uwagę podczas doboru łóżka, jest waga i rodzaj choroby danej osoby. Wątpliwości można skonsultować z lekarzem lub fizjoterapeutą. Kolejnym aspektem jest sprawdzenie funkcji łóżka i możliwości motorycznych użytkownika. Nie należy zapominać o bezpieczeństwie osoby chorej, które zapewnione zostanie za pomocą regulowanych poręczy. Łóżko tego rodzaju stanowi ogromną pomoc w pracy opiekuna chorego. Ponadto, warto mieć na względzie również wybór łóżka pod kątem ustawienia medycznego w mieszkaniu. Osoby wyższe się cięższe wymagać będą korzystania z łóżka o większych rozmiarach. Na dłuższy okres wynajęcie łóżka powinno bazować także na wkomponowaniu go w otoczenie całego domu. Dobrym pomysłem jest ustawienie mebla tak, aby zapewnić dostęp do chorego z obu stron. W tym przypadku niezwykle istotne jest także dobranie odpowiedniego materaca.

Łóżka dla chorych bez problemu można wypożyczyć. Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych jest miejscem, gdzie znajdziemy komfortowe i wygodne łóżko dla osoby chorej, jednocześnie zapewniając pomoc opiekunowi.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Jakie łóżko dla osoby chorej wybrać?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in