Kiedy stosować płukanie gardła?


zdrowie

Ból gardła to dolegliwość, która utrudnia przełykanie. Towarzyszy mu nieprzyjemne uczucie drapania, swędzenia, suchość, a czasem również chrypka. Jedną z tradycyjnych metod w zwalczaniu tych objawów jest płukanie gardła.

Jak się leczyć?

Podczas leczenia różnych chorób często od razu sięgamy po popularne farmaceutyki, równocześnie zapominając lub lekceważąc tradycyjne metody. Te niejednokrotnie okazują się być bardziej skuteczne, a przy tym są proste i bezpieczne. Jedną z nich jest płukanie gardła, które pomaga złagodzić lub całkowicie zwalczyć dolegliwości bólowe. Najważniejsza jest prawidłowa technika płukania. Płyn powinien być starannie nabrany w usta, ale nie należy go połykać. Należy odchylić głowę, aby przygotowany przez nas roztwór objął powierzchnię migdałków. Płukanie gardła należy wykonywać kilka razy dziennie. Ważne, aby woda miała temperaturę zbliżoną do ciepłoty naszego ciała, zatem nie powinna być ani za gorąca ani zbyt zimna. Kolejnym aspektem jest dobranie odpowiedniej substancji. Może ona działać na różnego rodzaju infekcje o podłożu: wirusowym, bakteryjnym czy grzybiczym.

Wypłucz gardło!

Czasem płukanie gardła ma jedynie działać przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo. Sprawdzonym oraz znanym od wieków sposobem jest roztwór wody i soli, która zapobiega namnażaniu się bakterii. Do sporządzenia płukanki może z powodzeniem służyć sól kuchenna, która skutecznie niweluje obrzęk oraz stan zapalny, a przy okazji zwalcza również bakterie. Dobrym sposobem jest również płukanie gardła przy użyciu naturalnych substancji takich jak zioła czy rośliny. Najpopularniejszą z nich jest szałwia, która ma potwierdzone właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne. Kolejną z nich jest czystek, który również łączy w sobie wyżej wspomniane właściwości. Innymi chętnie stosowanymi naturalnym składnikami są rumianek, majeranek, krwawnik czy werbena. Ból gardła skutecznie łagodzi również propolis, czyli kit pszczeli. Działa kompleksowo na gardło, łagodząc szereg dolegliwości.

What's Your Reaction?

Cry Cry
1
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
1
Dislike
Like Like
1
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Kiedy stosować płukanie gardła?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in