Która poduszka ortopedyczna jest najlepsza dla zdrowia?


sen

Czy zdarzają Ci się nieprzespane noce? Czy rano budzisz się w poczuciu zmęczenia, zniechęcenia i nie masz siły i energii do pracy. Zła jakość snu w dłuższej perspektywie może negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie. Warto wiedzieć, że nie tylko powinniśmy spać osiem godzin, lecz również zadbać musimy o to, aby zapewnić sobie optymalne warunki dla prawidłowego snu.

Wybór materaca i poduszki

„Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”. Przysłowie znane od wieków, a jednak wciąż tkwi w nim prawda. Wybrać powinniśmy więc nie tylko wysokiej jakości materac, ale również skupić się na optymalnym doborze poduszki ortopedycznej. Już od wielu lat na rynku poduszki medyczne cieszą się ogromną popularnością. Są bowiem specjalnie wyprofilowane, zaś dla tradycyjnych poduszek stanowią zdecydowanie zdrowszą alternatywą.

Każda poduszka ortopedyczna cechuje się wyjątkowym kształtem, czyli profilem. Ma on za zadanie nie tylko prawidłowo podtrzymywać odcinek szyjny kręgosłupa, ale również rozluźniać mięśnie i poprawiając krążenie w całym organizmie. Najczęściej poduszki lecznicze wykonane są z pianek elastycznych, które to są sprężyste i znakomicie podtrzymują głowę, oraz część szyjną kręgosłupa.

Polecane są one nie tylko w celach profilaktycznych, ale również kiedy borykamy się z szeregiem dolegliwości bólowych kręgosłupa. Doskonałą alternatywą dla poduszek tradycyjnych są również te produkowane z pianki visco-elastic, która to zwana jest również pianką z pamięcią (memory). Doskonale reaguje ona na ciepło i ciężar ciała, co sprawia, że zmienia swoją formę i ściśle przylega. Poduszki z tejże pianki są plastyczne, miękkie i bardzo przyjemne w kontakcie z ciałem.

Jakość wykonania poduszki

Wybierając poduszkę leczniczą musimy również zwrócić uwagę na jakość jej wykonania. Zakup produktu powinien być rozważny, aby model spełniał wszystkie zalecane normy medyczne. Oczywiście w czasie wyboru poduszki, warto również zwrócić uwagę na producentów o ugruntowanej pozycji na rynku i dobrej reputacji. W następnej kolejności wybierzmy poziom twardości, jaką ma cechować się nasza poduszka. Osoby wyższe i cięższe, nie powinny stosować poduszkę zbyt miękkich, ponieważ wówczas stracą one swoje właściwości ortopedyczne.

Niezmiernie ważne jest również wybranie właściwego rozmiaru poduszki. Musimy kierować się zasadą, że mniejszą poduszkę powinny zastosować osoby szczupłe, zaś otyłe lub też o szerokich ramionach zakupić rozmiar większe. Dzięki temu poduszka idealnie będzie przylegać do odcinka szyjnego kręgosłupa i podtrzymywać go. W efekcie, przy regularnym stosowaniu zadbamy nie tylko o jakość i komfort naszego codziennego snu, ale również poprawimy stan zdrowia naszego kręgosłupa. Poduszka ortopedyczna wybrana prawidłowo, spełni wymagania naszego ciała a także zadba o nasze ogólne zdrowie i samopoczucie.

Zainwestujemy, wybierzmy poduszkę wysokiej jakości, stosujmy ją regularnie a bardzo szybko zauważymy ogromną poprawę i pozbędziemy się bólu.

Partnerem artykułu był sklep https://www.e-poduszki.pl/

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
1
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
1
Love
Win Win
1
Win
WTF WTF
0
WTF

Która poduszka ortopedyczna jest najlepsza dla zdrowia?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in