Na co należy zwracać uwagę przy zakupie poduszki ortopedycznej?


sen

Każdy z nas bardzo lubi spać. Jednakże sen to nie tylko kwestia naszego wypoczynku, ale przede wszystkim zapewnienie sobie prawidłowego funkcjonowania organizmu każdego dnia. Każdej nocy powinniśmy wypoczywać około 8 godzin, zaś sen powinien być spokojny i niczym nieprzerwany. Niestety nie zawsze jest to możliwe, ponieważ znaczna ilość osób boryka się z problemem bezsenności. Jak zapewnić sobie doskonały i odpowiedniej jakości sen? Okazuje się, że doskonałą alternatywą dla zdrowego snu są poduszki ortopedyczne.

Zainwestuj w poduszkę ortopedyczną i poznaj komfortowy sen

Jeżeli tradycyjna poduszka wydaje Ci się niewygodna, nie możesz adekwatnie do potrzeb się wyspać, zaś rano czujesz się ociężały i zmęczony, doskonałą alternatywą będzie dla niej poduszka medyczna. Jak będzie oddziaływać ona na jakość i komfort naszego snu?

Poduszki ortopedyczne to nowoczesne elementy, które powinny stać się wyposażeniem snu każdego z nas. Dzięki temu, że wyróżniają się nowoczesnym i innowacyjnym profilem, kręgosłup szyjny potrafi utrzymać neutralną pozycję i zachowuje swoją naturalną krzywiznę. Jest to tak zwana lordoza szyjna, w obrębie której najłatwiej może dojść do negatywnych zmian w kręgosłupie. Jeżeli w czasie snu kręgosłup zachowa naturalną postawę, odpocznie w najdogodniejszym dla niego ustawieniu, wówczas rano nie będzie towarzyszył nam ból i dyskomfort.

Poduszka ortopedyczna, która jest idealnie dobrana do naszych potrzeb nie obciąża krążków międzykręgowych, zwanych też dyskami. Dzięki temu o wiele łatwiej się one uwadniają, zaś mięśnie relaksują. Rano nie budzimy się z uczuciem sztywności kręgosłupa oraz unikamy bólu.

W jaki sposób wybrać poduszkę ortopedyczną?

Poduszkę ortopedyczną każdy z nas powinien wybierać wedle swoich własnych preferencji i oczekiwań. Pod uwagę należy wziąć kilka pytań:

W jakiej pozycji najczęściej śpimy?
Jaką wyróżniamy się masą ciała i wzrostem?
Jaką mamy szerokość barków mierzoną od podstawy szyi do głowy kości ramiennej?

Dzięki powyższym informacją dobierzemy właściwą poduszkę, która spełniać będzie wszystkie nasze oczekiwania.

Wybór poduszki ze względu na pozycję ciała w czasie snu

Jeżeli śpimy na boku, warto zdecydować się na poduszkę o pełnym profilowaniu w kształcie wałka w okolicy kręgosłupa szyjnego. Z kolei dla pozycji spania na plecach polecane są poduszki miękkie i niskie, które wyróżniają się dodatkowym wycięciem w profilowaniu. Dzięki temu kręgosłup utrzymywany jest w naturalnej pozycji. Pozycja spania na brzuchu nie jest zalecana, jednakże jeśli ją preferujesz wybierz poduszkę, która zlikwiduje negatywne skutki. Wybrać należy model płaski, w kształcie gwiazdy.

Rozmiary poduszek ortopedycznych

Istotną cechą jest rozmiar poduszki według szerokości barku. Zanim wybierzemy dany model sprawdźmy czy w pełni odpowiada on naszym potrzebom pod tym względem. Poduszka powinna idealne współgrać z wielkością naszych barków. Oczywiście poduszki wybieramy również mając na uwadze wzrost i wagę ciała. Na uwadze należy mieć również materiał z jakiego wykonana jest poduszka, oraz fakt czy jest on antyalergiczny.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Na co należy zwracać uwagę przy zakupie poduszki ortopedycznej?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in