Pomoc dla seniora – teleopieka


seniorzy

Jak wskazują statystyki polskie społeczeństwo, podobnie jak jest to w innych krajach europejskich starzeje się. Coraz większa ilość osób starszych mieszka samotnie i zanika model rodziny wielopokoleniowej. Samotni seniorzy potrzebują tymczasem opieki, a z pomocą przychodzi im teleopieka, czyli technologia informacyjno – komunikacyjna. W jaki sposób może ona pomóc osobom starszym, aby mogły cieszyć się samodzielnym i w pełni satysfakcjonującym życiem?

Wypadki w mieszkaniu

Aż 70 % wypadków zdarza się w domu i uczestniczą w nich najczęściej osoby po 60-tym roku życia. Upadki w mieszkaniu, są bardzo groźne, ponieważ osoba poszkodowana często nie może się podnieść, aby dotrzeć do telefonu i zadzwonić po pomoc. Rozwiązaniem tej sytuacji jest teleopieka, która sprawia, że zwiększa się poczucie bezpieczeństwa każdego seniora oraz najbliższych im osób. Dzieje się tak dlatego, że system pozwala na kontakt z teleopiekunem zawsze, bez względu na porę dnia czy nocy i uzyskać adekwatną pomoc.

W jaki sposób działa system Teleopieki? Odpowiedz jest prosta, albowiem każdy podopieczny w mieszkaniu instaluje głośnomówiący transmiter wyposażony w czuły mikrofon i głośnik. Dzięki temu można prowadzić rozmowę bez podnoszenia słuchawki. To sprawia, że w chwili zagrożenia podopieczny naciska specjalny zegarek i w bardzo krótkim czasie łączy się z centrum interwencyjnym. Nie jest to połączenie anonimowe, ponieważ operator ma wszystkie dane dotyczące zdrowia pacjenta. Jednocześnie teleopiekun powiadamia osoby bliskie i służby ratunkowe. System ten nie ma żadnych ograniczeń, może działać na terenie całej Polski, a dodatkowo jest bezawaryjny i bezpieczny. Teleopieka to znakomite wsparcie dla osób starszych, zwłaszcza w sytuacjach, kiedy pozostają same w mieszkaniu.

Finansowe wsparcie Teleopieki

Niewielki nadajnik, który funkcjonuje w systemie Teleopieki, niejednokrotnie może uratować życie. Współcześnie na terenie Polski wchodzą darmowe systemy, które są dofinansowywane z inicjatywy władz samorządowych lub organizacji pozarządowych. Dzięki finansowemu wsparciu programów i funduszy europejskich można liczyć iż na terenie naszego kraju pojawią się wkrótce jeszcze bardziej nowoczesne, a co najważniejsze darmowe dla seniorów systemy Teleopieki. Okazuje się, iż ów system opieki dla osób starszych, jest znacznie tańszy aniżeli usługi opieki dostępne na tradycyjnym rynku. Pozyskiwane środki z Unii Europejskiej wciąż pozwalają na udoskonalanie systemu i jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa osób starszych.

Więcej o finansowaniu teleopieki znaleźć można w tym artykule http://teleopieka.com.pl/teleopieka-telemedycyna-programy-fundusze-europejskie

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Pomoc dla seniora – teleopieka

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in