Wybielanie zębów – czy warto?


dentysta

Nie jesteś zadowolony z koloru swoich zębów? Chciałbyś aby były idealnie białe i błyszczące? Chcesz się szeroko uśmiechać, prezentując garnitur czystych, prostych i białych zębów? Jeśli tak, to z pomocą przychodzi ci stomatologia estetyczna. Wybielanie zębów to jedna z usług, którą z pewnością powinieneś się zainteresować. Czy warto wydawać na nią pieniądze, czy może lepiej zainwestować w pasty wybielające oraz inne domowe sposoby na białe zęby?

Wybielanie zębów sposobami domowymi

Kuszącą pod względem finansowym może być propozycja wybielania zębów w domu. Służą do tego różnego rodzaju pasty wybielające, płyny i inne środki. Czy są one skuteczne? Owszem, mogą się pochwalić pewną skutecznością, ale nie jest ona tak wysoka jak w przypadku wybielania metodami stomatologicznymi. Średni koszt zakupu dedykowanej pasty do zębów o właściwościach wybielających to około 40 złotych. Tymczasem wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym kosztuje około 200 do 500 złotych. Różnica jest widoczna już na pierwszy rzut oka.

Jak przebiega wybielanie zębów metodą stomatologiczną

W jaki sposób stomatolog będzie wybielać zęby osoby, która zasiądzie na jego fotelu? Stosowane do tego celu są wyłącznie profesjonalne środki o wysokiej, potwierdzonej skuteczności. Działają one w głąb zębów, sprawiając że zanieczyszczenia znajdujące się na płytce i szkliwie zostają rozpuszczone. Zwykle są to osady z kawy, słodyczy i przede wszystkim papierosów. Nikotyna może sprawiać że zęby nabierają żółtego, bardzo nieestetycznego wygląd. Wnika on w głąb szkliwa, sprawiając że jego usunięcie pastami do zębów jest praktycznie niemożliwe. Efekt odświeżonego wyglądu uzyskuje się wyłącznie poprzez rozświetlenie szkliwa. W praktyce zęby nadal pozostają zanieczyszczone i po kilku tygodniach na nowo mają swój stary, żółty kolor. Wizyta u stomatologa pozwala raz na długi czas pozbyć się tego efektu. Ile będzie nas kosztować taki zabieg wybielania i czy warto się na niego zdecydować? Oczywiście że tak – w cenie 500 złotych nasze zęby odzyskają piękną biel, a ty nabierzesz większej pewności siebie i wiary w swoje umiejętności. Chętniej będziesz się uśmiechać, wiedząc że po prostu dobrze wyglądasz. Nie masz pieniędzy, aby zapłacić za wybielanie zębów u stomatologa? Nie przejmuj się tym. Kredyty pozabankowe są od tego, abyś mógł realizować swoje marzenia i pragnienia.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Wybielanie zębów – czy warto?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in