Blaty granitowe – trwały i uniwersalny materiał na blaty kuchenne. Blaty granitowe Kraków


blat

Kuchnia jest najbardziej ruchliwym pomieszczeniem w domu, a także miejscem, w którym przygotowujemy posiłki. Oznacza to, że niezależnie od materiału, z którego wykonany jest blat, musi on być trwały. Ale chcesz też, aby ładnie wyglądał – jak więc znaleźć równowagę? Blaty kuchenne są zazwyczaj wykonane z drewna, granitu, laminatu lub kwarcu. To, który z nich wybierzemy zależy od budżetu, wyglądu, jaki chcemy osiągnąć, oraz od tego, jak wiele zabiegów konserwacyjnych jesteśmy w stanie wykonać.

Tradycyjny faworyt t drewno. Może być wykonane z wielu różnych gatunków drewna, w tym dębu, klonu i orzecha włoskiego. Ponieważ jest to produkt naturalny, zmienia się z czasem – na przykład niektóre gatunki drewna ciemnieją pod wpływem światła słonecznego. Jest to również materiał porowaty, dlatego należy go traktować ostrożnie, aby zapobiec uszkodzeniom i plamom.

Granit jest trwałym materiałem na blaty kuchenne, łazienkowe, barowe i inne. Ponieważ istnieją tysiące unikalnych kolorów granitu, jest on doskonałym kamieniem naturalnym, który można dopasować do wystroju każdego projektu.

Dlatego warto przemyśleć, czy chcemy uciąć koszty na początku, a później zajmować się konserwacją i odnawianiem, czy zainwestować raz a dobrze w materiał, który będzie bezobsługowy i uniwersalny.

Jaki materiał jest najlepszy do produkcji blatów kuchennych? Blaty granitowe Kraków

Konglomerat kwarcowy

Jeśli szukamy trwałego, stylowego i łatwego w utrzymaniu blatu kuchennego, świetnym wyborem będzie użycie konglomeratu kwarcowego. Składa się on w około 93% z kwarcu i 7% z żywicy poliestrowej. Dostępny jest w szerokiej gamie kolorów i wzorów, takich jak efekty marmuru i granitu. Montaż blatów kwarcowych nie jest trudny i można wyposażyć je w zlew podwieszany, ułatwiający przygotowywanie posiłków, lub ociekacz, aby woda nie pozostawała na powierzchni.

Granit

Granit zapewnia naturalną elegancję w każdej kuchni. Jego trwałość oznacza, że będzie służył przez wiele lat, co czyni go opłacalną inwestycją długoterminową. Granit jest dostępny w wielu kolorach i wzorach, więc możesz wybrać ten, który najlepiej pasuje do wystroju kuchni. Blat kuchenny wykonany z granitu z pewnością posłuży wiele lat w nienaruszonym stanie.

Pochodzenie i właściwości granitu. Dlaczego warto wykorzystać granit na wykonanie blatu kuchennego? Blaty granitowe Kraków

Granit jest popularnym wyborem na blaty kuchenne. Jest to trwały, odporny na zużycie materiał, który nie ulega zarysowaniom i jest odporny na większość plam, jeśli zostanie prawidłowo zabezpieczony.

Granit jest kamieniem naturalnym i dlatego każdy kawałek tego kamienia jest niepowtarzalny. Oznacza to, że nie ma dwóch takich samych blatów granitowych, ponieważ wzór, rozkład kolorów i żył w kamieniu są całkowicie przypadkowe w każdej płycie granitowej.

Dzisiejsza nowoczesna technologia umożliwia wydobywanie dużych bloków granitu, cięcie ich na płyty, a następnie polerowanie w celu stworzenia wspaniałych kuchennych powierzchni roboczych. Dzięki temu w naszej kuchni może zagościć uniwersalny i wytrzymały blat granitowy.

Cena blatu granitowego. Ile kosztuje montaż blatów granitowych? Blaty wykonane z kamienia Kraków

Na koszt blatów granitowych wpływa wiele czynników, w tym: ilość użytego materiału, obecność otworów w płycie oraz stopień obróbki. Blaty granitowe różnią się ceną w zależności od ich wykończenia. W przypadku całkowicie wypolerowanego granitu kosztują więcej niż te, którym nadano bardziej naturalny kształt i kolor. Nic straconego – blaty granitowe czarne i wykonane na wysoki połysk znacznie trudniej utrzymać w czystości.

Granit czy marmur. Blaty kamienne jako blaty kuchenne. Czy każdy kamień nadaje się na wykonanie blatów kuchennych? Blaty granitowe Kraków

Granit jest najtrwalszym kamieniem naturalnym stosowanym w kuchni. Jest również drogim rozwiązaniem, ale wygląda bardzo atrakcyjnie. Ma charakterystyczny wygląd, naturalną fakturę i jest przyjemny w dotyku. Ma dużą odporność na wysoką temperaturę i zarysowania. Raz w roku należy go uszczelnić, aby zapobiec powstawaniu plam. Jest wrażliwy na działanie kwasów i zasad, dlatego do jego czyszczenia należy używać neutralnych detergentów. Jego uniwersalność sprawia, że idealnie pasuje do każdej aranżacji.

Blaty marmurowe są również stosowane w kuchni. Marmur jest miękkim kamieniem; jego powierzchnia łatwo ulega zarysowaniu i zaplamieniu. Marmur nie jest odporny na wysokie temperatury, dlatego nie należy stawiać gorących garnków i patelni bezpośrednio na marmurowych blatach, ponieważ spowodują one przypalenie powierzchni kamienia. Jeśli chcemy użyć marmuru w swojej kuchni, powinniśmy pamiętać, że wymaga on regularnej pielęgnacji. Od czasu do czasu należy uszczelnić marmurowy blat, aby uniknąć plam i przebarwień na jego powierzchni.

Artykuł powstał przy współpracy z zakładem kamieniarskim Fabryka Kamienia KMX https://schody-granitowe-kmx.pl/

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Blaty granitowe – trwały i uniwersalny materiał na blaty kuchenne. Blaty granitowe Kraków

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in