Media społecznościowe – znak czasów


media

Coś, co kilka lat temu mogłoby się wydawać pewnego rodzaju science fiction, czymś dziwnym, a często po prostu niemożliwym, dzisiaj jest czymś normalnym, czymś naturalnym. Postęp technologii, rozwój internetu spowodował to, że współcześnie roztaczają się przed nami zupełnie nowe, odmienne możliwości. Dzisiaj można w sieci zarabiać bardzo duże pieniądze i to na takich kwestiach, na takich elementach, które niektórym osobom mogłyby się wydawać nawet głupie. Media społecznościowe są dzisiaj bardzo poważnym narzędziem w rękach współczesnych ludzi, a zwłaszcza w rękach ludzi młodych. Oczywiście ten medal ma dwie strony, ma także tą gorszą stronę.

Wspólczesny styl życia

Można powiedzieć, że współcześnie promowany styl życia może nas zaprowadzić w kozi róg, powoduje utratę pewnych wartości. Promuje się powszechnie zdrowy styl życia, a z drugiej strony technologia coraz mocniej naznacza naszą codzienność, nie wyobrażamy sobie nie mieć przy sobie smartfona, nie posługiwać się tabletem, nie mieć konta na portalach społecznościowych. Warto zadać pytanie o to czy to jest właściwe, czy to jest w pełni zdrowe? Nie mówimy o tym głośno, ale wszelkie urządzenia technologiczne, smartfony, tablety i inne to nie tylko pozytywy, ale także wysoka dawka promieniowania, która wpływa negatywnie na nasz organizm. Mogłoby się wydawać, że jest to coś nieuchronnego, że nie jesteśmy w stanie tego zmienić, ale z drugiej strony powiemy, że to tylko i wyłącznie nasza własna mentalność.

Dobre czy złe?

Każde dobro, każdy nowy wynalazek ma sens, ale pod warunkiem, że będziemy potrafili go dobrze wykorzystać. Styl życia współczesnego pokolenia jest wyznaczany przez wiele różnych aspektów. Nie powiemy, że jest on jednolity w przypadku każdego człowieka, każdej grupy społecznej, ale moglibyśmy w tym miejscu wymienić co najmniej kilka takich, które umieścimy w tak zwanym wspólnym mianowniku. Postępu technologicznego nie zatrzymamy i nawet tego nie chcemy robić, ale na pewno warto się zastanowić czy styl naszego życia jest dobry dla naszego zdrowia i dla naszej tożsamości.

What's Your Reaction?

Cry Cry
1
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
1
Damn
Dislike Dislike
1
Dislike
Like Like
1
Like
Lol Lol
1
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
2
Win
WTF WTF
0
WTF

Media społecznościowe – znak czasów

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in