Złoto na ślub, czyli dlaczego monety bulionowe to dobry pomysł na prezent?


złoto

Obecnie nawet gdybyśmy chcieli, trudno byłoby raczej zliczyć ewentualne podarunkowe inspiracje. Oprócz standardowych, jak koperta czy voucher na zakupy w ulubionym sklepie, mogą pojawić się nieco mniej oczywiste propozycje prezentu na ślub. Jedną z nich, może być właśnie wspomniany numizmat inwestycyjny, czyli złote monet bulionowe.

Złoto na ślub? Jasne, nie jest to pomysł, który nasuwa się automatycznie. Nie da się jednak ukryć, że naprawdę może mieć on sporo plusów. Warto nieco miejsca poświęcić przynajmniej niektórym atutom.

Walorem złotej monety jako prezentu jest to, że w przyszłości może dawać szansę na całkiem spory zarobek. Co ważniejsze, Krugerrand, Gold Nugget lub Liść Klonu doskonale sprawdzą się jako lokata długoterminowa. Wynika to niejako z przeznaczenia tego typu formy złota. Kluczowy jest tu nie nominał, czyli to jakiej wartości odpowiada poszczególny egzemplarz. O wiele istotniejsza jest tu ilość złota czy innych kruszców. To z kolei jest istotne, ponieważ cenę monet w momencie ich sprzedaży determinują notowania giełdowe. Właśnie dlatego monety to świetny rodzaj polisy. Można je sprzedać, w momencie, gdy kurs będzie relatywnie najwyższy w danym okresie.

Skoro mówimy tu o produktach menniczych, pewnie wielu czytelnikom zapaliła się czerwona lampka z napisem: TO ZA DROGIE! W obecnych czasach nie jest to już jednak prawda. Owszem nadal można znaleźć monety warte kilka tysięcy złotych, jednak wiele producentów niejako otworzyło się na klientów o nieco mniejszych zdolnościach finansowych. Tu doskonałym przykładem będzie na przykład austriacka edycja Filharmonik. Monety o mniejszej zawartości złota można bez problemu znaleźć już po kilkaset złotych za sztukę. To wciąż dla niektórych może być spory wydatek, niemniej w tym sektorze rynku są to relatywnie małe pieniądze. Ponadto dość istotnym aspektem jest tu też to, że tańsze monety, pod względem jakości wykonania, niczym nie różnią się od swych droższych odpowiedników w obrębie tej samej serii.

Skoro już przy jakości wykonania jesteśmy…Monety bulionowe jako prezent, do dobra opcja jeszcze z jednego powodu. Wiele z nich – o ile nie wszystkie – wyróżniają się bogatym pełnym w detale zdobieniem. Odnosi się to zarówno do motywów grawerowanych na awersach, jak i rewersach. Między innymi dlatego numizmaty mogą pełnić rolę cennych (nomen omen) dodatków do posiadanej kolekcji kosztowności innego typu. Zwłaszcza, że zwykle monety pakuje się w schludne opakowania. Poza tym świetne wykonanie może sprawdzić się także wtedy, gdy któryś z obdarowanych chciałby sprzedać monetę wśród kolekcjonerów. Nie powinno być o to jakoś wybitnie trudno. Tym bardziej, że niektóre z serii obecnych na rynku różnią się od siebie, względem roku emisji. Tak jest na przykład z produkowaną w Chinach Złotą Pandą.

Złoto na ślub to nowy, choć zyskujący na popularności sposób na połączenie wartości pieniężnej z oryginalnością. Chcesz kupić taki prezent ślubny, który na długo pozostanie w pamięci pary młodej? Sprawdź ofertę złotych monet bulionowych, które zachwycą obdarowywaną parę młodą i na długo zapadnie w pamięć.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Złoto na ślub, czyli dlaczego monety bulionowe to dobry pomysł na prezent?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in