Regeneracja pomp hydraulicznych – naprawa hydrauliki siłowej maszyn budowlanych, rolniczych i górniczych


pompy

Pompy hydrauliczne są integralną częścią układu hydraulicznego. Są one odpowiedzialne za przekształcanie energii z silnika hydraulicznego w ciśnienie. Gdy pompa hydrauliczna jest zużyta lub uszkodzona, może spowodować poważne uszkodzenia innych części w maszynie. Nie należy zwlekać ze skorzystaniem z usługi regeneracji podzespołów hydrauliki siłowej, pomp hydraulicznych czy silników hydraulicznych. Regeneracja pomp hydraulicznych niesie ze sobą wiele korzyści – firma nie jest narażona na przestoje, zwiększa się wydajność maszyn, przyczyniamy się do ochrony środowiska, zaoszczędzamy pieniądze, a co najważniejsze nie narażamy pracowników na niebezpieczeństwo w pracy. Właściciele firm wykorzystujących maszyny w codziennej pracy, powinni pamiętać jak ważna jest regularna konserwacja sprzętu i co niesie ze sobą zaniedbanie maszyn.

Czym jest hydraulika siłowa?

Hydraulika siłowa to wykorzystanie cieczy hydraulicznej do napędzania maszyn. Można to zrobić poprzez przeniesienie płynu hydraulicznego z jednego zbiornika do drugiego lub poprzez użycie pompy hydraulicznej do sprężenia lub wytworzenia płynu hydraulicznego. Sprężony płyn jest następnie wykorzystywany do obsługi jakiegoś urządzenia, które wymaga zastosowania siły, która może mieć charakter liniowy lub obrotowy.

Hydraulika siłowa jest stosowana w wielu różnych typach maszyn, w tym w sprzęcie budowlanym i rolniczym. Jest ona również stosowana w samochodach osobowych i ciężarowych w systemach takich jak hamulce, układ kierowniczy i zawieszenie.

Płyn hydrauliczny

Płyn hydrauliczny (znany również jako olej) to specjalny rodzaj cieczy, która ma wysoką lepkość w niskich temperaturach, ale niską lepkość w wysokich temperaturach. Ma doskonałe właściwości smarne, które sprawiają, że jest idealny do stosowania jako środek smarny w układzie hydraulicznym.

Zasada pracy pomp hydraulicznych – naprawa i regeneracja pomp

Pompy hydrauliczne służą do przenoszenia płynu między dwoma punktami. Używają one tłoka, który porusza się tam i z powrotem w cylindrze, wytwarzając ciśnienie. Im mocniej tłok porusza się tam i z powrotem, tym wyższe będzie ciśnienie. Pompa hydrauliczna jest kontrolowana przez zawór, który otwiera się i zamyka w różnych momentach podczas pracy.

Serwis pomp hydraulicznych – gwarancja na usługi regeneracji nawet do 12 miesięcy! Naprawa pomp hydraulicznych

Jeśli mamy pompę hydrauliczną, która przecieka lub w inny sposób nie działa prawidłowo, może nas kusić, aby spróbować naprawić ją samodzielnie. Jednak może to być dość trudne i niebezpieczne, jeśli nie wiemy, co robimy. Pompy hydrauliczne są zwykle spotykane w ciężkich maszynach przemysłowych, takich jak dźwigi, sprzęt górniczy i rolniczy. Często mają one bardzo duże silniki, które generują duży moment obrotowy, gdy się włączają. To czyni je niezwykle niebezpiecznymi, jeśli zaczynają przeciekać podczas pracy, ponieważ mogą spowodować poważne obrażenia lub śmierć, jeśli uderzą kogoś wirującymi wałami lub elementami wewnątrz nich. Zdecydowanie najrozsądniejszym wyjściem jest powierzenie naprawy i regeneracji pompy hydraulicznej serwisowi hydrauliki siłowej. Profesjonaliści w należyty sposób zajmą się regeneracją pomp hydraulicznych.

Regeneracja pomp hydraulicznych – regeneracja pompy hydraulicznej to większa wydajność maszyny

Regeneracja pomp hydraulicznych oznacza odnawianie starej pompy hydraulicznej tak, że może działać tak, jakby była nowa. Proces ten obejmuje rozebranie starej pompy i zastąpienie uszkodzonych części nowymi. Obejmuje on również czyszczenie wszelkich zanieczyszczeń i naprawę wszelkich wycieków. Po wykonaniu tych czynności, nowe części są montowane i testowane, aż będą gotowe do ponownego użycia przez maszynę. Profesjonalny serwis hydrauliki siłowej po regeneracji pompy hydraulicznej wykona testy urządzenia na stacji hydraulicznej, by mieć pewność, że sprzęt wraca do klientów w jak najlepszym stanie. Dobry serwis hydrauliki siłowej będzie w stanie zadbać o pompy różnych producentów. Doświadczenie to ważna kwestia przy wyborze serwisu naprawy maszyn budowlanych rolniczych i innych.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem pomp hydraulicznych https://hydro-dex.com/

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Regeneracja pomp hydraulicznych – naprawa hydrauliki siłowej maszyn budowlanych, rolniczych i górniczych

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in