Jakie rolety wybrać do nowego mieszkania?


rolety

Wybór rolety do mieszkania to problem, z którym mierzy się wiele polskich rodzin po odebraniu kluczy do swojego wymarzonego gniazdka. Zasłonięcie okien staje się sprawą kluczową zwłaszcza wówczas, gdy naprzeciwko naszego budynku wprowadzają się nowi sąsiedzi. Gdy już wybierzemy właściwy kierunek designerski mieszkania, można zabrać się za oglądanie katalogów z pięknie urządzonymi oknami. Czym zatem kierować się przy wyborze rolet i jakie są ich zalety? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Stając przed wyborem rodzaju rolety.

Zanim zaczniemy przeglądać oferty firm, oferujących montaż rolet, powinniśmy się zastanowić nad tym, jaki efekt chcemy osiągnąć. Ważna kwestia to również rodzaj pomieszczenia, w którym montaż się odbędzie – inna roleta może być w łazience, a inna w kuchni. Druga sprawa, to przeznaczenie rolety – czy chodzi wyłącznie o dekorację okna, czy też najistotniejsze jest mocne zaciemnienie – na przykład ze względu na południowo-zachodnią ekspozycję okien. Kolejna kwestia, to rodzaj montażu – bezinwazyjny (za pomocą specjalnych blaszek), czy też z prowadnicami (ten rodzaj montażu sprawdzi się szczególnie na dużych powierzchniach szklanych). Wybór wzoru i koloru tkaniny rolety to również ważny element jej zakupu. Na rynku aktualnie dostępny jest duży wachlarz kolorystyczny, więc z pewnością każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie.
Omówimy dwa najpopularniejsze rodzaje rolet.

Rolety wolnowiszące – rozwiązanie „na każdą kieszeń”.

Można powiedzieć, że to od nich wszystko się zaczęło. To najbardziej typowy i uniwersalny rodzaj rolet, cieszący się dużym zainteresowaniem głównie ze względu na swoją atrakcyjną cenę, prostotę wykonania i bardzo łatwy montaż, odbywający się albo za pomocą prowadnic (rozwiązanie sprawdzające się głównie na oknach dachowych), albo zupełnie bezinwazyjnie. Na rynku dostępna jest bardzo duża gama kolorystyczna, która zadowoli najbardziej wybrednego klienta. Świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, dzięki prostocie wyglądu.

Rolety dzień i noc – wielofunkcyjność zastosowania.

Rolety dzień i noc cieszą się dzisiaj bardzo dużym zainteresowaniem ze względu na możliwość zastosowania ich chyba w każdym pomieszczeniu. Doskonale sprawdzą się zarówno w mieszkaniu, jak i biurze. Wykonane są z naprzemiennie ułożonych pasów – raz prześwitujący, raz zaciemniający. Odpowiednie ustawienie pasów pozwala na maksymalne wpuszczenie światła do pomieszczenie lub jego ograniczenie niemal do zera. Tkanina, z której są wykonane jest bardzo odporna na zabrudzenia dzięki specjalnej impregnacji. Dodatkowo jest możliwość wyboru wersji kolorystycznej zarówno pasów, jak i tła – co daje duże możliwości dopasowania rolet dzień i noc do wystroju wnętrza.

Co za tym wybrać – rolety wolnowiszące czy rolety dzień i noc?

Odpowiedź na to pytanie zależna jest od oczekiwań przyszłego użytkownika. Rolety wolnowiszące są na pewno najbardziej uniwersalnym rodzajem i dostępnym od ręki chyba w każdym markecie budowlanym. Z pewnością nie są wymagające co do wystroju wnętrza. Z kolei rolety dzień noc, dzięki pasom, z których są wykonane, nadają wnętrzu charakteru. Dodatkowo możliwość regulowanie dostępu światła do wnętrza pomieszczenia jest niewątpliwą zaletą.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Jakie rolety wybrać do nowego mieszkania?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in