Skuteczne sprzątanie łazienki – poradnik


łazienka

Sprzątanie łazienki dla większości z nas jest przykrym obowiązkiem, pochłaniającym mnóstwo pracy. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym będzie ono łatwiejsze i efektywniejsze.

Chociaż zwykle jest najmniejszym pomieszczeniem w domu, jej sprzątanie zajmuje najwięcej czasu. Dbanie o porządek w łazience nie musi jednak być męczącym, pochłaniającym pół dnia zadaniem. Klucz do sukcesu do dobór odpowiednich akcesoriów i środków czystości, a także zachowanie właściwej kolejności. Tego, jak skutecznie i szybko sprzątnąć w łazience, dowiecie się z naszego nowego artykułu.

Nowoczesny mop to podstawa

Zacznijmy od aspektu, który ma największy wpływ na łatwość i wydajność pracy – doboru mopa. Tradycyjne, „analogowe” modele są wprawdzie tanie, ale korzystanie z nich okazuje się czasochłonne, a efekty często zostawiają wiele do życzenia. Nowocześniejszą opcją jest mop parowy, ale i on oferuje ograniczoną funkcjonalność.

Chcąc, by sprzątanie łazienki było naprawdę skuteczne i bezproblemowe, warto wyposażyć się w nowoczesny mop automatyczny Hizero. Urządzenie pozwala dokładnie posprzątać nawet w trudno dostępnych miejscach, oferując przy tym takie funkcje jak mycie, czyszczenie, odkurzanie, zamiatanie, wycieranie oraz natychmiastowe suszenie powierzchni. Hizero Bionic Mop wyróżnia się przy tym cichą pracą oraz niskim zużyciem wody. Do umycia 100 metrów kwadratowych potrzebuje tylko litra wody, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla osób troszczących się środowisko.

Wybierz naturalne środki czystości

Jeżeli kwestie ekologii mają dla ciebie duże znaczenie, zwróć też uwagę na to, jakich środków czystości używasz. W składzie gotowych preparatów są takie substancje jak amoniak, soda kaustyczna, sól trisodowa, (2-BE) 2-(butoksyetoksy)etanol i fosforany. Stanowią one duże zagrożenie zarówno dla natury, jak i naszego zdrowia. Dobrze więc zastąpić je domowymi środkami zrobionymi na bazie sody oczyszczonej oraz octu, soku z cytryny lub kwasu cytrynowego z dodatkiem olejków eterycznych. W ten sposób zadbasz nie tylko o planetę i zdrowie, ale też stan swojego portfela.

Zadbaj o właściwą kolejność

Sprzątanie łazienki będzie szybsze i efektywniejsze, jeśli poszczególne czynności wykonasz we właściwej kolejności:

– czyszczenie toalety;
– mycie pojemników oraz organizerów na kosmetyki i przybory, a także kubka na szczoteczki;
– mycie wanny lub brodzika wraz z kabiną;
– mycie umywalki, półek oraz lustra;
– odkurzanie i mycie podłogi.

Do wszystkich czynności możesz użyć mopa automatycznego. Dzięki niemu przyspieszysz cały proces i zyskasz pewność, że każdy, nawet najbardziej niedostępny fragment łazienki jest czysty i wolny od szkodliwych drobnoustrojów.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Skuteczne sprzątanie łazienki – poradnik

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in