Malowanie natryskowe – podstawowe informacje


malowanie

Nie da się zaprzeczyć, że malowanie natryskowe jest stosowanie ostatnimi czasy coraz częściej. Właściwie nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ jest to metoda szybka i wydajna. Malowanie tego typu polega na natryskiwaniu farby pod ciśnieniem na daną powierzchnię. Natryskiwana farba jest rozproszona, ma postacią aerozolu. Aby móc skorzystać z tej metody, trzeba mieć odpowiedni pistolet natryskowy.

Co jest potrzebne do malowania natryskowego?

Aby móc malować metodą natryskową, trzeba oczywiście postarać się o odpowiedni sprzęt. Podstawowym urządzeniem, które jest niezbędne do malowania natryskowego jest kompresor, czyli sprężarka. Potrzebny jest też zbiornik farby. Do malowania mniejszych powierzchni przyda się zbiornik umiejscowiony pod pistoletem, Do prac cięższych wystarczy zbiornik z farbą, który umieszczony jest w górnej części pistoletu. Pistolet z kompresorem połczony jest przewodem ciśnieniowym.

Często wykorzystywanym rozwiązaniem są również pistolety natryskowe, które mają pompę tłokową i zbiornik na farbę. Tego rodzaju pistolety mają też dobrą wymiary i wagę, co znacznie ułatwia pracę. Zanim zaczniemy malowanie, należy farbę rozcieńczyć do takiego momentu, kiedy ma ona odpowiednią lepkość – ta wartość jest zawsze określaną przez producenta pistoletu.

Wybór kompresora do malowania

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki kompresor do malowania będzie najlepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, jaką powierzchnię chcemy nim pomalować. Jeśli planujecie malowanie pomieszczeń mieszkalnych, możecie wybrać nowoczesny kompresor o mocy 1,5 KM. W takim przypadku w zupełności wystarczy zbiornik o pojemności 50 litów. Wiadomo, że często kompresor wykorzystywany jest także do malowania karoserii samochodowej. W tym konkretnym przypadku lepszym rozwiązaniem byłoby urządzenie o mocy 3 KM, zbiornik powinien mieć pojemność około 100 litrów. Nie zawsze potrzebny jest profesjonalny kompresor do malowania. Czasami wystarcza lekkie, nieduże, poręczne urządzenie. Jeśli nie macie doświadczeń z tego typu urządzeniami, warto poprosić o radę w sklepie.

Kiedy można zastosować technikę malowania natryskowego?

W tej chwili malowanie natryskowe jest bardzo popularne. Nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ malowanie natryskowe przynosi szybkie efekty, zapewnia idealne wykończenie, a przy tym pozwala na znaczną oszczędność farby. Metoda malowania natryskowego nadaje się do malowana karoserii, zarówno samochodów, jak motocykli. Metoda ta sprawdzi się ponadto w przypadku malowania powierzchni drewnianych, elementów ażurowych ogrodzenia, ścian, drzwi, grzejników itd. Malując natryskowo, można równomiernie nanieść farbę nawet na elementy o skomplikowanych kształtach.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Malowanie natryskowe – podstawowe informacje

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in