Mobilna myjnia parowa, co to takiego jest?


auto

Czy zdarzyło Ci się kiedyś mocno zabrudzić powierzchnię, którą potem czyszcząc jeszcze bardziej popsułeś? A wiesz, że wykorzystywanie w mobilnych myjniach parowych, pary wodnej stanowi alternatywę dla tego typu zabrudzeń?

Od teraz czyszczenie zabrudzeń trudno dostępnych będzie o wiele prostsze i wygodniejsze. A odkąd do dyspozycji mamy mobilne myjnie parowe, czyszczenie będzie zabawą a nie udręką.

Wykorzystywana w mobilnych myjniach, para wodna usuwa zabrudzenia z miejsc trudno dla nas osiąganych. Dociera tam, gdzie my nie jesteśmy wstanie. Jej zastosowanie pozbywa się zabrudzeń z miejsc, gdzie tradycyjne metody czyszczące nie miały racji bytu, gdzie woda nie ma prawa wstępu, np. pomieszczenia hotelowe czy ze sprzętem elektronicznym. Mobilne myjnie parowe nadają się idealnie do czyszczenia pomieszczeń wrażliwych na zabrudzenia, mowa tutaj o pomieszczeniach sanitarnych, gdzie czystość jest na pierwszym miejscu.

Para wodna jest nieszkodliwa dla środowiska. Dodatkowo usuwa brud, nie rozpylając go, a także dezynfekuje nieprzyjemne zapachy. Oszczędzamy przy tym mnóstwo czasu, dlatego potrzebujemy tych urządzeń, co zwą się myjniami parowymi.

Charakterystyka mobilnej myjni parowej

Mobilna myjnia parowa, to urządzenie, które do usuwania zabrudzeń używa pary wodnej przy odpowiedniej temperaturze i ciśnieniu wydobywania elementów zabrudzeń. Najlepsze mobilne myjnie parowe działają pod ciśnieniem roboczym rzędu 16 barów. Im wyższe ciśnienie robocze w myjni, tym ta szybkość usuwania zabrudzeń jest większa, a przy tym oszczędzamy swój czas i materiały eksploatacyjne. Niby skomplikowane urządzenie, a jednak przyjazne dla środowiska. Jądrem całej mobilnej myjni jest bojler, który odpowiada za podgrzewanie wody, jak również palnik, który napędza do działania. W najlepszych mobilnych myjniach parowych wykorzystują silnik Lamborghini. Każda myjnia posiada także mechanizmy zabezpieczające przed zamarznięciem wody czy wystąpieniem kamienia. Wspomagane są regulatorami temperatury i mocy, dodatkowo wyposażone w pompy wodne, węże i pistolety parowe. Nie zapomnijmy także o całym panelu sterowania, jak w komputerze. Przy mobilnych myjniach równie ważne są elementy ułatwiające sam transport urządzenia i jego załadowanie i rozładowanie do i z samochodu.

Na co zwrócić uwagę w mobilnej myjni parowej?

Przede wszystkim przy wyborze mobilnej myjni zwróćmy uwagę na jakość wykonania i koszty utrzymania. Ponieważ typowy przedsiębiorca w celach zarobkowych będzie wykorzystywał myjnię i przypatrywał się możliwością świadczenia wyższych usług niż tylko te podstawowe. Musi przecież z czegoś czerpać zyski, chociażby na paliwo, jej transport, serwis czy środki czyszczące. Typowa mobilna myjnia parowa w dobrej jakości, powinna posiadać możliwość niskiego zużycia paliwa, chociażby te 2l/h. Powinna charakteryzować się wysokim ciśnieniem roboczym, maksymalnie do 16 barów, jak również wysoką temperaturą pary wodnej, maksymalnie 140 stopni w skali Celsjusza. W trakcie swojej pracy powinna mało zużywać wody i mieć najwyższej jakości pistolety, węże parowe czy obudowę aluminiową i bojler ze stali węglowej. Nie powinna być za ciężka, prosta w obsłudze (łatwy panel sterowania) i stosunkowo wyższą posiadać gwarancję serwisową, przynajmniej te 3 lata.

W momencie popsucia się myjni, firma, która ją wyprodukowała powinna na zastępstwo wypożyczyć inną mobilną myjnię parową. Przed dokonaniem zakupu, warto zapoznać się ze specyfiką całego urządzenia, a co najważniejsze i dość ważne, to konieczność odbycia szkolenia u producenta z obsługi myjni, ponieważ potem będzie nam łatwiej.

Na zakończenie warto podkreślić, iż myjnie mobilne pozwalają na szybsze i sprawniejsze czyszczenie trudniejszych zabrudzeń. Pozwalają zredukować koszty zużywania środków chemicznych czy ścieków do zera.

Mobilne myjnie parowe Fair Play Plus.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Mobilna myjnia parowa, co to takiego jest?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in