Co można, a czego niewolno oddawać na skupie złomu?


złom

Skup złomu jest miejscem, w którym możemy pozbyć się zalegających nam w piwnicy czy mieszkaniu gratów. Za oddane tam rzeczy dostaniemy pieniądze, przy czym możemy mieć również pewność, iż utylizacja przedmiotów odbędzie się zgodnie z obowiązującymi przepisami i w sposób niezagrażający środowisku.

Uzyskamy taką gwarancję, o ile oczywiście nasz skup złomu będzie legalny i posiada wszelkie potrzebne certyfikaty.

Czego nie można oddać na skup złomu?

W legalnie działającej placówce na pewno nie będziemy mogli sprzedać aktualnych w obiegu monet, czyli jednogroszówek i dwugroszówek, a także trakcji kolejowych, fragmentów torów, barierek, znaków drogowych, pokryw od studzienek kanalizacyjnych czy innych form infrastruktury. Niestety do tej pory działają nielegalne skupy złomów, gdzie przyjmowane są takie przedmioty. Działają one nie w porządku nie tylko wobec nas, ale i całego państwa. Zanim udamy się do takiej placówki, musimy mieć pewność, iż działa ona w pełni uczciwie i zgodnie z prawem. W trakcie odbioru surowców wtórnych powinna być wydana karta przekazu odpadu, potwierdza ona legalność placówki.

Surowce wtórne

Co tak naprawdę należy do surowców wtórnych? Przede wszystkim wszelkiego rodzaju opakowania na przykład z folii, puszek, a także szkło, makulatura (stare kartony, gazety, dokumenty. Nie należy martwić się o dane zawarte w takich dokumentach, ponieważ w profesjonalnym skupie złomu zostaną one całkowicie zniszczone i żadne dane nie wyjdą na światło dzienne. W skupach złomu obowiązują pewne zasady poufności.

Metale wszelakiego typu

Najbardziej opłacalna jest sprzedaż tak zwanych metali kolorowych. Metale kolorowe mogą zostać zebrane na przykład po budowie albo remoncie mieszkania. Będą z nich zrobione takie produkty jak wanny, meble, żeliwne grzejniki. Nie musimy je samodzielnie transportować do najbliższego skupu złomu, jego przedstawiciele zajmą się wszystkim po wcześniejszym uzgodnieniu szczegółów. Cennym materiałem jest na przykład mosiądz oraz brąz. Wykonane z nich są okucia, puchary, medale, baterie łazienkowe, lampy, żyrandole, klamki, a także wiele innych ozdób. Brąz jest to stop miedzi i cynku. Miedź jest szczególnie ceniona przez skupy złomów, z niej zbudowane są kable czy przewody.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
1
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Co można, a czego niewolno oddawać na skupie złomu?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in