Dlaczego warto prowadzić programy lojalnościowe dla klientów?


młodzież

Dzięki programom lojalnościowym każdy przedsiębiorca może zarabiać jeszcze więcej. Oto najważniejsze powody, dla których warto wprowadzić program lojalnościowy także w swojej firmie!

Czym są programy lojalnościowe?

Programy lojalnościowe to narzędzie marketingowe, którego głównym celem jest budowanie i podtrzymywanie pozytywnych relacji z atrakcyjnymi dla przedsiębiorstwa klientami. Dzięki odpowiednio zaplanowanej strategii programu lojalnościowego można podwyższyć sprzedaż produktów i usług, a przy tym zmniejszyć koszty związane z marketingiem.

Najczęściej mamy do czynienia z programami lojalnościowymi polegającymi na zbieraniu punktów za zakupy – następnie klient może korzystać z różnych bonusów, na przykład zniżek czy gadżetów, które uzyskuje za punkty. Niektóre firmy w ramach programów lojalnościowych zapewniają swoim klientom także dostęp do eventów, najnowszych informacji.

Główne zalety prowadzenia programów lojalnościowych:

  • poszerzenie grona klientów i zatrzymanie tych już posiadanych – dzięki odpowiedniej strategii programu lojalnościowego można zbudować lojalną grupę klientów
  • skupienie się na kluczowych klientach – na tych, którzy generują największe zyski, mogą zostać ambasadorami marki
  • pozyskanie kluczowych informacji o klientach – pozwalają na zrozumienie zachowań konsumenckich oraz zachęcają do kolejnych wizyt
  • obniżenie kosztów związanych z marketingiem – wprowadzenie programu lojalnościowego pozwala na obniżenie wydatków dotyczących kampanii marketingowych, na przykład przez narzędzie ZenCard
  • zwiększenie zysków – według badań klienci zapisani do programów lojalnościowych wydają aż do 40% więcej

Zatem wdrożenie programów lojalnościowych w firmie niesie ze sobą wiele korzyści – od tych związanych z poznaniem potrzeb klientów, poprzez ich realizację, a skończywszy na podwyższeniu zysków oraz budowie marki.

Dzięki specjalistycznym narzędziom takim jak ZenCard możliwe jest jeszcze efektywniejsze tworzenie programów lojalnościowych dopasowanych indywidulanie do potrzeb biznesu. Sprawdź ofertę już teraz na ZenCard.pl.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Dlaczego warto prowadzić programy lojalnościowe dla klientów?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in