W jakie zaklejarki do kartonów warto zainwestować?


kartony

Zaklejarki kartonów to niezawodne urządzenia służące do zabezpieczania kartonów za pomocą taśmy klejącej lub papierowej pakowej. Obecnie są one użytkowane w wielu zakładach produkcyjnych zajmujących się pakowaniem towarów w kartony. Które z nich są najlepszym wyborem?

Szerokie zastosowanie zaklejarek do kartonów

Te niezawodne maszyny znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba pakowania towarów w kartony. Doskonale sprawdzają się w sektorze produkcyjnym oraz w handlu, jako część łańcucha dostaw.

Dynamiczny rozwój handlu internetowego sprawił, że zaklejarki do kartonów znalazły także bardzo szerokie zastosowanie w branży e-commerce oraz logistyce kontraktowej.

Zaklejarki kartonów a rodzaj używanych taśm

Obecnie wybór tego typu urządzeń jest ogromny. Można je podzielić ze względu na przeznaczenie oraz rodzaj taśm. Ogromną popularnością cieszą się zaklejarki do taśmy samoprzylepnej. Do tych najpowszechniej użytkowanych urządzeń zalicza się maszyny klejące kartony tylko z dołu – oznaczone „B”) oraz jednocześnie – z dołu i z góry.

Poszczególne maszyny różnią się pomiędzy sobą wielkością głowicy. W zaklejarkach do taśm samoprzylepnych ich rozmiar wynosi od 25 do 75 mm.

Wydajność oraz bezpieczeństwo pakowania w dużym stopniu zależy od tego, gdzie umieszczone są pasy prowadzące karton. Jeśli są one umieszczone po bokach kartonu, to wówczas można bez problemu zaklejać długie oraz wąskie kartony. Z kolei pasy prowadzące na górze oraz na dole kartonu sprawdzają się najlepiej przy szerszych kartonach, gdyż wówczas nie ma obaw, że karton się przewróci na bok.

Jaką wybrać zaklejarkę do taśmy?

Zaklejarka do katonów powinna zawsze być odpowiednio dostosowana do rodzaju zaklejanych kartonów oraz wielkości produkcji. Wyróżnia się:

– zaklejarki ręczne

– zaklejarki półautomatyczne

– zaklejarki automatyczne

Ostatnie z nich mogą być z powodzeniem wkomponowane w każdą linię pakującą. Na tych liniach pakujących, na których to używa się mnóstwo kartonów do pakowania produktów świetnie sprawdzają się także maszyny wspierające proces, zwane składarkami. Wyróżnia się:

Zaklejarki kartonów a ich istotne zalety

Zaklejarka do kartonów to łatwa w obsłudze maszyna o wielu zaletach. Pośród wielu z nich można wymienić:

– minimalizację czasu wymaganego do pakowania

– minimalizację zużycia materiału opakowaniowego

– estetyczny wygląd opakowania

– możliwość kontroli zużycia materiału opakowaniowego

– wysoką wydajność produkcyjną

Zakup tej maszyny jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich firm zajmujących się hurtowo zaklejaniem kartonów. Korzystając z tych urządzeń można zaoszczędzić czas i pieniądze oraz w dużym stopniu zwiększyć wydajność pracy.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

W jakie zaklejarki do kartonów warto zainwestować?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in