Jak zamontować zlewozmywaki wpuszczane – wskazówki


zlew

Urządzenia sanitarne to sprzęty, o które trzeba postarać się w pierwszej kolejności, planując wprowadzenie się do nowego domu czy mieszkania. Te umieszczanie w kuchni odgrywają szczególnie istotną rolę, umożliwiając między innymi przygotowywanie posiłków i utrzymywanie czystości naczyń. Łatwo stąd wywnioskować, że zlewozmywaki w przeciętnym domu są używane codziennie – a taka regularna eksploatacja może wcześniej czy później doprowadzić do tego, że konieczne stanie się zdobycie nowego modelu zlewu.

Producenci roztaczają przed konsumentami szeroki wachlarz modeli zlewozmywaków – a te różnią się nie tylko tworzywem, z jakiego zostały wykonane czy też detalami estetycznymi, ale zwłaszcza tym, w jaki sposób należy je zainstalować w kuchni.

Więc jak zamontować zlewozmywaki wpuszczane?

Zlewozmywaki wpuszczane dają właścicielowi kuchni dość dużą swobodę aranżacyjną – ale jednocześnie mogą okazać się kłopotliwe w montażu. Żeby przystąpić do tego zadania, na początek trzeba wybrać ten rejon blatu, w którym niebawem pojawi się zlew (najlepiej wybrać taką lokalizację, z której będzie najłatwiej podłączyć zlewozmywak do instalacji wodnej i odpływów kanalizacyjnych). Kolejne, już konkretne czynności, prezentują się następująco:

  • korzystając z szablonu, jaki producent załączył do zlewozmywaka lub posługując się samym zlewem, należy narysować na wybranym już miejscu blatu kontury sprzętu
  • prowadząc po narysowanym konturze stopkę wyrzynarki lub inne użyteczne narzędzie, należy wyciąć zbędną część blatu
  • utworzony w ten sposób otwór czeka już, by umieścić w nim zlewozmywak
  • za pomocą sanitarnego silikonu należy wykonać uszczelnienie, które uchroni krawędzie wyciętego blatu przed wilgocią
  • trzeba zatroszczyć się o sam zlew – przyklejając taśmę izolacyjną do spodniej strony zlewozmywaka
  • wypada już sprawnie umieścić zlew w przygotowanym na niego miejscu, zabezpieczając sprzęt specjalnymi klipsami montażowymi.

Oczywiście zamontowany zlewozmywak, by był w pełni użyteczny, musi zostać uzupełniony: montażem baterii oraz syfonu odprowadzającego wodę. Każdy, kto mimo tej teoretycznej wiedzy wciąż nie jest pewien czy wystarczająco dobrze orientuje się, jak zamontować zlewozmywaki wpuszczane, może oczywiście skorzystać z pomocy fachowców.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Jak zamontować zlewozmywaki wpuszczane – wskazówki

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in