Ponadczasowy efekt w aranżacji wnętrz


meble

Podążanie za dekoratorskimi nowinkami i śledzenie najnowszych trendów związanych z urządzaniem wnętrz może być trudne. Jeszcze trudniejsze, a z całą pewnością dość kosztowne, okazać się może wprowadzanie we własnych czterech kątach zmian podążających za aktualną modą. Jednocześnie, wszystkim nam zależy na estetycznej, dopasowanej do naszego charakteru przestrzeni w miejscu, w którym żyjemy. Na mieszkaniu, w którym nie tylko sami będziemy czuć się dobrze, ale też do którego z chęcią zaprosimy gości. Warto zatem, urządzając lub remontując mieszkanie czy jego fragment, zastanowić się nad jego wystrojem nie tylko pod kątem aktualnych trendów, ale też zważając na to, czy za kilka miesięcy, bądź lat, nadal będziemy zadowoleni.

Eksperymentalne dodatki

Jednym ze sposobów na osiągnięcie ponadczasowego efektu jest wprowadzenie do wnętrz elementów stylu vintage. Pomogą w tym meble retro. Po kilku dekadach zachwytu nad wielofunkcyjnymi regałami ze sklejki, powoli zdajemy się powracać do klasyki. Coraz częściej doceniane są antyki, lub meble na nie stylizowane – z prawdziwego drewna, z bogatymi zdobieniami, lub prostsze, w zależności od tego, do jakiej epoki chcemy się cofnąć. Meble retro w mieszkaniu nie muszą oczywiście sugerować całości wystroju, z powodzeniem bowiem można łączyć je z bardziej nowoczesnymi elementami aranżacji wnętrza. Nie ulega natomiast wątpliwości, że mebel utrzymany w stylistyce retro doda charakteru każdemu pomieszczeniu i może stać się jego najpiękniejszym detalem.

„Starocie” wracają do łask

Meble utrzymane w estetyce vintage, to sprzęty oddające charakter minionych dziesięcioleci: na przykład lat 50-tych czy 60-tych. Stylistyka dawnych aranżacji, niegdyś poniekąd narzuconych z góry – brakiem wyboru czegokolwiek innego, obecnie wraca do łask. Prostota i jakość wykonania, funkcjonalność, ale przy tym też założenie, że mebel ma być trwały i solidny oraz służyć przez długie lata, to cechy charakteryzujące te przedmioty.

Dodatkową korzyść z obrania kierunku na pewien oldskul w mieszkaniu stanowi fakt, że meble retro możemy zdobyć na rynku wtórnym i samodzielnie, według własnego gustu i fantazji odrestaurować. W Internecie można trafić na całe mnóstwo poradników dotyczących tego, jak postępować z takimi meblami, jakich farb i lakierów użyć, oraz jakie czynności wykonać, by wydobyć ich piękno, na którym przecież najbardziej nam zależy. Jeśli jednak nie odnajdujemy w sobie zapędów do bycia samozwańczym restauratorem – spokojnie. Takie meble możemy nabyć już odnowione. A przede wszystkim, nie brakuje obecnie ofert mebli stylizowanych na stare, przypominających wzornictwem te sprzed kilkudziesięciu lat, jednak w rzeczywistości nowych.

Wprowadzenie do aranżacji przestrzeni mieszkalnej mebli retro może być nie tylko dobrym sposobem na urozmaicenie wnętrza lub nadanie mu niepowtarzalnego charakteru. Przy okazji może się okazać, że za pozornie starym i wypadłym z obiegu meblem, stoi funkcjonalność i trwałość. Bo dobrze jest pamiętać, że dawniej nie wymieniano mebli tak często, jak obecnie, wobec tego niegdysiejsze szafy, komody, fotele, stoliki i inne elementy wyposażenia musiały spełniać kryterium trwałości. A zatem, urządzając swoje wymarzone lokum, stojąc przed wyzwaniem remontu, albo po prostu chcąc coś zmienić w przestrzeni mieszkalnej, być może warto rozważyć wprowadzenie do niej elementów stylu vintage?

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
2
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
1
Win
WTF WTF
0
WTF

Ponadczasowy efekt w aranżacji wnętrz

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in