Innowacyjne metody płatności – dlaczego warto z nich korzystać?


pieniadze

Dylemat polegający na odwiecznym pytaniu – „gotówka, czy karta?” już niebawem odejdzie do lamusa. Współczesna ekspansja innowacyjnych technologii sprawia, że metod płatności będzie znacznie więcej. Ich celem jest ułatwienie transakcji oraz ich przyspieszenie. Słowem – innowacyjne metody płatności dają więcej możliwości zarówno klientom, jak i przedsiębiorcom.

Nowoczesne formy płatności

Jak ukazują statystyki obecnie z nowoczesnych form płatności korzysta niespełna 5mln rodaków. Telefon towarzyszy nam na każdym kroku, więc trudno się dziwić, iż coraz częściej używamy go do płacenia. Jedną z nowoczesnych form płatności jest system BLIK, który został wprowadzony w roku 2013 przez PKO BP. Umożliwia on dokonywanie płatności, wpłaty, wypłaty z bankomatów oraz płatności internetowe na podstawie jednorazowych kodów. Warto pamiętać, iż BLIKIEM można płacić jedynie w Polsce.

Kolejnym przykładem innowacyjnej formy dokonywania płatności jest system NFC polegający na dokonywaniu płatności zbliżeniowych telefonem. W praktyce wygląda to tak, że bank wydaje wirtualną kartę kredytową, która ma połączenie z kartą SIM. Po konfiguracji istnieje możliwość zapłaty za zakupy telefonem, co stanowi ogromne ułatwienie na wypadek, gdy nie chcemy zabierać, bądź zapomnieliśmy portfela W podobny sposób funkcjonuje aplikacja portalu przelewy24, która także wymaga zastosowania telefonu. Płatność smsem dzięki Przelewy24 to także zaoszczędzenie dodatkowe czasu. Do pozostałych form innowacyjnych metod płatności zaliczamy :

– Płatności HCE

– Naklejki zbliżeniowe, opaski, breloki, zegarki

– Masterpass

– Płacenie odciskiem palca, bądź dłonią (system testowany w Korei Południowej)

Zalety innowacyjnych metod płatności

Szeroki pakiet nowoczesnych metod płatności pozwala zaoszczędzić na czasie. Ogrom możliwości sprawia, iż coraz większa liczba osób decyduje się na innowacyjne formy. Błyskawiczne dokonanie transakcji przy użyciu prostego urządzenia pozwala mieć stały dostęp do rachunku bez względu na czas oraz szerokość geograficzną.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Innowacyjne metody płatności – dlaczego warto z nich korzystać?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in