Czy pilates wysmukla sylwetkę ciała?


siłownia

Zajęcia pilates są organizowane w wielu bardzo różnych klubach, w różnych ośrodkach, w różnych miejscach. Można zatem w nich udział wziąć bez większego problemu. Aby jednak można było mówić o udziale w tych zajęciach, koniecznym elementem jest określenie celu, jaki chce się osiągnąć. Dzięki zajęciom pilates można mówić o możliwości osiągnięcia bardzo różnych celów. Między innymi można wskazać na:
– relaks, odprężenie
– wzmocnienie różnych partii mięśniowych, w tym głównie mowa jest o mięśniach pleców
– ukształtowanie sylwetki ciała
– szybsza regeneracja po odbytej kontuzji

Tych celów mamy bardzo wiele, a tym samym o pilates można mówić, jako o ćwiczeniach dosyć uniwersalnych.

Pilates, a odchudzanie

Odchudzanie to bardzo szeroki temat. W tym miejscu chcemy zapytać o to czy dzięki ćwiczeniom pilates można się odchudzić? Jest to forma ćwiczeń, w której mamy do czynienia z możliwością ukształtowania sylwetki swojego ciała, jej wyrzeźbienia. To jednak nie oznacza wcale, że są to ćwieczenia przeznaczone dla osób otyłych czy też osób z nadwagą. Są to ćwiczenia dosyć proste, przy których nie mamy do czynienia z bardzo dużym wysiłkiem. Można o nich mówić, jako o ćwiczeniach relaksujących, można o nich mówić jako o ćwiczeniach bardzo prostych. Ukształtowanie sylwetki swojego ciała nie jest równoznaczne z metodą na odchudzanie. Tak naprawdę dzięki pilates nie zmniejszymy znacząco wagi naszego ciała. Dlatego też nie można powiedzieć, że jest to dobra metoda na odchudzanie.

Pilates dla tancerzy

W kontekście kształtowania sylwetki ciała, sprawiania, aby była ona bardziej atrakcyjna, bardziej smukła pilates sprawdza się doskonale. Dlatego też jest to aktywność kierowana w szczególny sposób do tancerzy. W tym sporcie, w tej aktywności smukła, właściwa sylwetka jest jednym z kluczowych elementów. Tym samym można jak najbardziej mówić o pilates jako o ćwiczeniach wspomagających dla tancerzy. Już sam Jospeh Pilates zachęcał właśnie tę grupę osób do skorzystania z tej formy aktywności.

Pilates dla amatorów

Oczywiście nie można powiedzieć, że pilates to ćwiczenia przeznaczone tylko i wyłącznie dla tancerzy, gdyż tak nie jest. Wysmuklanie sylwetki ciała tak, aby była ona bardziej seksowna to cel bardzo wielu osób, w tym oczywiście w głównej mierze mowa jest o kobietach.
Pilates to bardzo właściwy sposób na to, aby móc uzyskać bardziej atrakcyjną sylwetkę swojego ciała, ale na pewno nie jest to dobry sposób na to, aby się odchudzić, aby móc utracić, co nieco ze swojej tkanki tłuszczowej.

Wpis powstał we współpracy z serwisem balanced-body.pl, oficjalnym dystrybutorem sprzętu do pilates marki Balanced Body w Polsce.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Czy pilates wysmukla sylwetkę ciała?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in