Czy warto zainwestować w wentylatory rewersyjne?


wentylator

Wentylatory rewersyjne ze specjalnym przystosowanym do pracy w obie strony wirnikiem mogę pracować jako wyciągowe i nadmuchowe. Producenci oferują je w wersji ściennej, kominowej oraz kanałowej o wydajności od 4500 do 13500 m3/h.

Kanałowe i ścienne wentylatory rewersyjne pracują jako nawiewne i wyciągowe. Wykorzystując zewnętrzny przełącznik zmiany kierunku obrotów wirnika, możemy zmienić kierunek przepływu powietrza. Urządzenie może być dodatkowo wyposażone w silnik o podwyższonej temperaturze pracy.

Najlepiej służą w pomieszczeniach wymagających regularnej wentylacji mechanicznej, czyli w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy biuro. Mogą być zamontowane zarówno na ścianie, jak i na suficie.

Jakie są największe zalety wentylatorów rewersyjnych?

Wentylatory rewersyjne mają wiele cennych zalet. Przede wszystkim charakteryzują się niskim poziomem hałasu, wysoką wydajnością oraz niezawodnością.

Ich bardzo ważną cechą jest to, że są wszechstronne i mogą być montowane zarówno w domowych obiektach, jak i użyteczności publicznej. Ponadto przeznaczone są również do hal i magazynów oraz innych pomieszczeń pracowniczych.

Co warto wiedzieć przed zakupem wentylatora rewersyjnego?

Wentylatory rewersyjne stosuje się bardzo często. Ich największą zaletą jest to, że można je wykorzystać praktycznie w każdym miejscu.

Żeby jednak efektywnie działał system wentylacyjny i klimatyzacyjny lub oddymiający to oprócz tego urządzenia należy także pomyśleć o dopasowaniu poszczególnych komponentów. Najlepszy przepływ powietrza osiągniemy, kiedy urządzenia nie będzie na swojej drodze spotykać żadnych przeszkód takich jak skręty, załamania czy krawędzie, które mogą powodować stratę energii oraz wzrost głośności pracy systemu. Jeżeli decydujemy się na jego zabudowę, to musimy pamiętać, aby mieć do niego łatwy dostęp, ponieważ trzeba będzie od czasu do czasu wykonać prace serwisowe.

Czy wentylatory rewersyjne można wykorzystać do zadań specjalnych?

Oprócz standardowych wentylatorów znajdziemy takie, które odpowiadają indywidualnym potrzebom konkretnej instalacji. Producenci oferują różnego rodzaju wentylatory osiowe kanałowe, które przeznaczone są głównie do odciągów znad pieców, a także wentylatory rewersyjne, które przystosowane są do pracy jako urządzenia wyciągowe i nawiewne. Mogą także posłużyć jako urządzenia awaryjne do pracy krótkotrwałej na halach przemysłowych, w lokalach handlowych, w magazynach czy obiektach użyteczności publicznej.

Wybierając odpowiedni wentylator warto zwrócić uwagę na jego wydajność, prędkość przepływu przetłumaczonego medium, ciśnienie i temperaturę przetłumaczonego czynnika. Dodatkowo istotny będzie skład przetłaczanego medium i poziom natężenia dźwięku. Wysokiej jakości wydajne wentylatory rewersyjne oferuje przedsiębiorstwo FANTECH.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Czy warto zainwestować w wentylatory rewersyjne?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in