Listwy styropianowe – co powinieneś o nich wiedzieć?


styropian

Styropian to bardzo wdzięczny materiał. Jego użycie w sztuce wykończenia wnętrz jest powszechne, a z czasem coraz szersze. Styropian to także stosunkowo tani materiał, a tym samym można mówić o kolejnej jego zalecie. Zastosowanie styropianu w budownictwie jest szerokie. Dzięki niemu możemy skutecznie ocieplić budynek. Jak najbardziej także możemy udekorować nasze wnętrze. W tym ostatnim aspekcie królują różnego rodzaju listwy styropianowe. Owe listwy mogą mieć bardzo różne kształty, mogą mieć także bardzo różną twardość. To zależy od twardości samego styropianu.

Różnorodność listew styropianowych

Listwy styropianowe możemy zakupić w wielu różnych sklepach budowlanych. Ich cena może być bardzo zróżnicowana, a zatem warto poszukać tych tańszych i zarazem też tych dobrych jakościowo. Spośród różnych dostępnych listew wykonanych ze styropianu, możemy wskazać na:

  • listwy sufitowe gładkie
  • listwy sufitowe dekoracyjne
  • listwy ścienne
  • listwy ścienne z ornamentami
  • listwy maskujące karnisz
  • listwy wokółokienne lub też wokółdrzwiowe

Z styropianu można ponadto wykonać bardzo wiele innych elementów dekoracyjnych, rozet sufitowych oraz elementów mogących się znaleźć na ścianach, na sufitach czy też w każdym innym miejscu.

Montaż listew styropianowych

Montaż listew styropianowych na ścianach czy też na sufitach jest bardzo prosty. Niektóre z nich są łatwiejsze w montażu ze względu na prostą powierzchnię, ale mamy także listwy wklęsło- wypukłe, których montaż jest nieco utrudniony, aczkolwiek trudno jest go nazwać trudnym. Jeśli mówimy o montażu, to należy wskazać na użycie specjalistycznego kleju. Tenże klej zasadniczo również jest dostępny w sklepach budowlanych, o których mowa była powyżej. Najczęściej mamy do czynienia z kupnem listew sufitowych, co nie znaczy, że inne ich rodzaje nie cieszą się pewnym powodzeniem. Listwy są łatwe w montażu i w większości możemy je kleić osobiście. Nie ma potrzeby, aby wynajmować profesjonalnych pracowników budowlanych. Listwy styropianowe mają kolor biały, aczkolwiek po ich zamontowaniu możemy je malować na dowolny kolor. Tym samym możemy je zastosować w dowolnym pomieszczeniu. Pasują one do każdej aranżacji, do wnętrz nowoczesnych i tych rustykalnych.

Listwy styropianowe to bardzo dobre rozwiązanie i to jak najbardziej jest zauważone przez klientów. Tanie, łatwe w montażu, estetyczne. To najważniejsze cechy, jakie możemy tym produktom przypisać. Tutaj na pewno warto jest postawić na naprawdę wysoką jakość, na styropian, który nie będzie niszczał.

Źródło:  www.wmb.pl

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Listwy styropianowe – co powinieneś o nich wiedzieć?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in