Impreza firmowa w plenerze czy pod dachem?


celnicy

Impreza firmowa, event musi być sukcesem, niezależnie od zaplanowanych celów. Dlatego bardzo ważne będzie znalezienie najlepszej lokalizacji, gdzie dojdzie do spotkania. Organizując imprezę firmową, należy odpowiedzieć sobie między innymi na pytanie, czy ma być ona w plenerze, czy może w lokalu, pod dachem? Kiedy należy przygotować event, imprezę firmową w lokalu o odpowiednim standardzie? W jakich sytuacjach najlepiej będzie zaprosić pracowników w plener, na spotkanie pod chmurką? Jakie wady i zalety związane są z organizowaniem imprez pod gołym niebem, a jakie w sytuacji eventu w lokalu, specjalnie przygotowanej sali?

Eventy, imprezy firmowe w lokalach, pod dachem

Występują sytuacje, kiedy event, impreza firmowa koniecznie powinna zostać zorganizowana w specjalnie przystosowanym do tego obiekcie. Lokal musi spełniać określone standardy, bo tylko w ten sposób można zrealizować cele, postawione na etapie organizacji. Mając w planach promocję firmy, jej produktów, usług, koniecznie należy przygotować event w odpowiednich wnętrzach. Musi być gustownie, elegancko i oczywiście profesjonalnie. To oprócz promocji budowa pozytywnego wizerunku firmy. Podczas imprez tego typu obowiązywać będą określone zasady, np. związane z wystrojem sali, czy dress code. Dostosowanie się do owych zasad w trakcie imprezy w plenerze może być niezwykle utrudnione.

Planując dla pracowników spotkania firmowe, połączone z konferencjami czy szkoleniami, również konieczne okazuje się znalezienie obiektu o określonym standardzie. Typowe sale konferencyjne, sale szkoleniowe to najlepszy wybór, gdyż posiadają określoną infrastrukturę i zaplecze, które pozwalają na profesjonalną organizację.

Oczywiście nie należy zapominać o tym, że pewnego rodzaju imprezy, takie jak np. firmowa gwiazdka, koniecznie odbywają się w lokalach, najlepiej w renomowanych i gustownych restauracjach.

Kiedy imprezy firmowe organizować w plenerze?

Na pewno imprezy firmowe w plenerze organizuje się w sytuacjach, gdy spotkanie będzie miało mieć mniej oficjalny charakter. Tradycyjne imprezy integracyjne, czy pikniki rodzinne przygotowuje się pod gołym niebem, kiedy na stałe zagości sprzyjająca aura. Pozwala to przygotować naprawdę najróżniejsze tematycznie imprezy, obfitujące w najróżniejsze atrakcje. To również możliwość zaproszenia wszystkich pracowników, co jest niezwykle ważne w przypadku firm, gdzie zatrudnionych jest naprawdę dużo osób.

Imprezy w plenerze będą znakomitym pomysłem również wtedy, gdy chce się zaprosić na nie nie tylko pracowników firmy. Organizacja pikników, festynów sprawia, że mogą w nich uczestniczyć również rodziny pracowników, czy lokalna społeczność.

Niektóre z imprez firmowych muszą odbyć się na świeżym powietrzu. Wynika to choćby z zaplanowanej tematyki imprezy i przygotowanych atrakcji. Tylko spotkanie w plenerze pozwala wtopić się uczestnikom w naturalną scenografię, czy też zapewnić odpowiednie atrakcje sportowe i rozrywkowe.

Zalety oraz wady imprez firmowych pod dachem

Organizacja eventów, imprez firmowych w lokalach, pod dachem związana jest z pewnymi korzyściami, aczkolwiek i może wiązać się z pewnymi wadami. Co więc należy wiedzieć o wadach i zaletach organizacji imprez pod dachem?

Wśród zalet na pierwszy plan wysuwa się brak uzależnienia od pogody. Imprezy w lokalach, specjalnych obiektach mogą odbywać się przez cały rok, a przy ich planowaniu nie trzeba brać pod uwagę zmieniającej się pogody. Zaletą organizacji eventów w lokalach jest również możliwość korzystania z infrastruktury o wysokim standardzie. Jest to bardzo pożądane w sytuacji, kiedy firma ma na celu promocję nowych usług, produktów, a także zacieśnianiu więzi z klientami.

Wadą organizowania imprez pod dachem będzie bez wątpienia ograniczenie powierzchniowe. Mając w zamyśle imprezę dla ogromnej ilości osób, może pojawić się problem ze znalezieniem odpowiednio dużej sali. Zamknięte lokale ograniczają również możliwości związane z atrakcjami dla przybyłych gości. Będzie brakowało miejsca lub lokal nie będzie dostosowany do zaprezentowania konkretnych atrakcji rozrywkowych.

Zalety oraz wady imprez firmowych w plenerze

Jakie zalety ma organizowanie imprez w plenerze? Jakimi wadami obarczone będzie przygotowanie spotkania firmowego na łonie natury?

Zaletą organizacji imprezy na świeżym powietrzu jest fakt, że można skorzystać z ogromnego terenu. Dzięki temu nie pojawiają się ograniczenia dotyczące ilości zaproszonych gości. Duży teren sprzyja również sporym możliwością, odnoszącym się do przygotowanych atrakcji. Praktycznie można przebierać w najróżniejszych formach rozrywek, a jedynym ograniczeniem będzie tylko wysokość budżetu.

Najbardziej widoczną wadą przygotowania imprezy pod chmurką jest kapryśna pogoda. Nawet najlepszy plan imprezy plenerowej może zostać pokrzyżowany przez padający deszcz, porywisty wiatr czy nagłe obniżenie temperatury. Problemem może być także tzw. rozejście się imprezy. Zbyt duża powierzchnia, nieumiejętne opracowanie programu, kiepskie rozstawienie atrakcji, wszystko to wpłynie na niekorzystne odczucia uczestników.

Zawsze wybierając miejsce na organizację imprezy firmowej, eventu, należy brać pod uwagę tematykę oraz profil zaproszonych gości. Te właśnie elementy będą determinowały decyzje odnośnie tego, czy impreza zostanie przeprowadzona na świeżym powietrzu, czy też pod dachem.

Artykuł przygotowany we współpracy z portalem: https://www.swiatprzygod.com

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Impreza firmowa w plenerze czy pod dachem?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in