Jak działa związek resweratrolu?


winogrona

W żywności występuje wiele naturalnych, pochodzących z organicznych i ekologicznych upraw roślin, które są bogate w związki bardzo pozytywnie wpływające na zdrowie i samopoczucie człowieka. Jednym z takich naturalnych, roślinnych związków cenionych przez medycynę współczesną jest resweratrol. Jego zastosowanie w produkcji spożywczej jest rozwijana przede wszystkim za sprawą winiarni, które w procesie produkcji wina czerwonego uwalniają ogromne jego ilości do tego alkoholowego trunku.

Resweratrol, bowiem znajduje się w największym stężeniu w skórkach winogrona, więc proces produkcji wina czerwonego, oparty na fermentacji całego trunku wraz ze skórkami winogrona, gwarantuje uzyskanie najwyższego możliwego stężenia resweratrolu do celów typowo spożywczych. Skórki winogrona są również proszkowane przez różne firmy dostarczające ten związek w przemysłowej skali, chociażby do tworzenia preparatów fungicydowych.

Dlaczego warto spożywać resweratrol?

Spożywanie czerwonego wina w ogromnych ilościach oczywiście z innych względów nie może zagwarantować dobrego zdrowia, ale wprowadzenie do swojej diety nieznacznej ilości czerwonego wina bogatego w resweratrol można znacząco przyczynić się do poprawy stanu zdrowia oraz samopoczucia nie tylko poprzez fakt samego spożycia alkoholu, ale również poprzez fakt chociażby zmniejszenia uczucia głodu.

W badaniach klinicznych na myszach uzyskano wyniki potwierdzające nie tylko, że ta substancja chemiczna wpływa pozytywnie na łaknienie, ale przy okazji bierze udział w motywowaniu organizmu do spalania komórek tłuszczowych. Przy jednoczesnym ograniczaniu poczucia łaknienia i zmniejszaniu ilości nowych komórek tłuszczowych, związek ten występujący naturalnie i często z ekologicznych upraw, czyni go tak doskonałym lekiem.

Różne odsłony resweratrolu

W warunkach przemysłowych resweratrol pozyskuje się poprzez sproszkowanie skórek winogron, a masowa skala jego produkcji jest bardzo istotna dla przemysłu, ponieważ jest to nie tylko silny i skuteczny antyoksydant, ale również związek grzybobójczy. Można go spotkać w wielu różnych produktach farmaceutycznych, a niektóre firmy starają się na stałe wprowadzić leki stymulujące te same hormony, co właśnie resweratrol. Inwestorzy wiedzą, że jego medyczne wykorzystanie jest nieograniczone i stale poszukują metod dających im nowe możliwości zastosowania w leczeniu lub zapobieganiu występowaniu chorób. Konkurencja wśród firm oferujących takie preparaty rośnie i dostępność ich także.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Jak działa związek resweratrolu?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in