Czy warto wybrać soczewki jednodniowe?


soczewki

Osoby zmuszone do korzystania z okularów korekcyjnych, często narzekają, że nie mogą w nich uprawiać sportu, czy też korzystać z okularów przeciwsłonecznych, w razie potrzeby. Alternatywą są soczewki kontaktowe, które dają sporo wygody. Czy warto zdecydować się na soczewki jednodniowe, czy może lepiej postawić na miesięczne? Podpowiadamy.

Zalety korzystania z soczewek kontaktowych

Soczewki najczęściej wybierane są przez osoby aktywne, którym tradycyjne okulary po prostu przeszkadzają. Zimą parują po wejściu do ciepłego pomieszczenia, a latem trzeba korzystać ze specjalnych okularów przeciwsłonecznych korekcyjnych. Poza tym, w okularach ciężko się biega, pływa i gra w piłkę. Stwarzają realne niebezpieczeństwo dla użytkownika w takich sytuacjach. W soczewkach można zaś korzystać ze wszystkich rodzajów aktywności, włącznie z pływaniem. Są lekkie, nie czuć ich na oku, można w nich robić makijaż, czy też zasnąć.

Soczewki jednodniowe – najbardziej polecane

Na rynku można znaleźć soczewki różnych producentów, przeznaczone do użytkowania w różnym okresie czasu. Największym zainteresowaniem i powodzeniem cieszą się oczywiście soczewki jednodniowe. Wynika to z ogromnej wygody ich użytkowania. Taką soczewkę nakłada się rano na oko, spędza w niej cały dzień, a następnie wyrzuca ją do kosza. Nie trzeba, więc myć codziennie soczewek i dbać o ich higienę oraz kondycję. Oko nie jest narażone na żadne podrażnienia i infekcje. Co ciekawe, soczewki jednodniowe są również najcieńsze. Oznacza to, że są praktycznie niewyczuwalne na oku i można naprawdę wygodnie z nich korzystać. Okuliści i optometryści zalecają, aby w soczewkach spędzać maksymalnie osiem godzin na dobę, a pozostały czas spędzać w okularach, aby oko mogło swobodnie oddychać. Faktycznie, w takich sytuacjach najlepiej sprawdzają się soczewki jednodniowe. Koszt ich zakupu uzależniony jest oczywiście od rodzaju wady wzorku, z jagą zmaga się pacjent.

Soczewki tygodniowe i miesięczne

Na rynku można też znaleźć soczewki, które nosi się przez okres tygodnia, dwóch tygodni, miesiąca, a nawet trzech miesięcy. O te należy już konkretnie zadbać i przyłożyć się do ich higieny. Niektórzy wybierają soczewki, w których śpi się i nie zdejmuje z oczu przez miesiąc, jednak te odradzane są przez lekarzy. Warto pomyśleć o tym, że przez cały ten czas oko nie ma możliwości oddychać i może dojść do różnego rodzaju infekcji. Decydując się na taki rodzaj soczewek kontaktowych, warto być pod kontrolą lekarza, a co jakiś czas zdejmować je i zakładać okulary, aby oko mogło odpocząć i pobyć w swoich naturalnych warunkach. Dobrze jest też zainwestować w odpowiednie krople do oczu, których można używać w takiej sytuacji.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Czy warto wybrać soczewki jednodniowe?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in