Kto powinien stosować inhalacje na kaszel?


kaszel

Jesień i zima to okres, w którym do lekarzy zwraca się największa ilość pacjentów. Najczęściej są przeziębieni lub chorują na grypę i chcą otrzymać recepty na lekarstwa. Lekarze zalecają więc preparaty witaminowe, inhalacje na kaszel, krople do nosa, a niekiedy nawet antybiotyki, aby jak najszybciej pomóc zwalczyć infekcję.

Uporczywy kaszel – jak sobie z nim radzić?

Jednym z przykrych objawów, które pojawiają się u wielu pacjentów jest oczywiście kaszel. Może być to zarówno kaszel suchy, jak i mokry. Bardzo często kaszel pojawia się u małych dzieci, które przez długi czas w ciągu dnia znajdują się w pozycji leżącej. Spływająca wydzielina zbiera się, a następnie jest odkasływana. Niestety, inhalacje na kaszel są u takich malców praktycznie niewykonalne. Wielu rodziców korzysta z nowoczesnych nebulizatorów, jednak nie każde dziecko pozwoli założyć sobie maseczkę na twarz. Najczęściej lekarze zalecają, aby podejmować próby inhalowania maluchów, ponieważ przynosi to doskonałe rezultaty. Bardzo często inhalacje zalecane są również na katar, jednak są to inne stężenia i inne preparaty.

Inhalacje na kaszel powinien zalecić lekarz. W szczególności, jeżeli pacjentem jest dziecko. Wielu rodziców samodzielnie podaje swoim pociechom leki, mogąc im w ten sposób bardzo zaszkodzić. Poza nimi, najczęściej lekarz zapisuje również syrop. Na rynku znajduje się wiele różnych syropów, zarówno na kaszel suchy, jak i mokry. Ważne, aby stosować odpowiedni syrop, ponieważ można wywołać u siebie odwrotny efekt. Poza tym, sprawdzają się też preparaty naturalne, ziołowe do ssania. Wiele osób na kaszel przygotowuje domowy syrop z cebuli zalanej miodem lub zasypanej cukrem. Już po kilku dniach puszcza ona sok, który należy pić po łyżce. Także syrop z malin ma dobre działanie na osobę cierpiąca z powodu kaszlu.

Jak zwalczyć katar, który powoduje kaszel?

Najczęściej kaszlą właśnie tacy pacjenci, którzy najpierw skarżyli się na uporczywy katar. Ten gęsty stanowi najgorsze zagrożenie i bardzo ważne jest, aby zacząć go rozrzedzać przy pomocy ziołowych tabletek, jak również specjalnych spray’ów do nosa. Takie specyfiki można kupić bez recepty w każdej aptece. Poza tym, warto też pić dużo płynów, ponieważ one mają wpływ na rzadkość kataru. Będąc przeziębionym, najlepiej przez kilka dni pozostać w domu i wypocząć. Przechodzony i nieleczony katar trwa naprawdę długo i może skutkować wieloma przykrymi chorobami. Najczęściej kaszel pojawia się już po kilku dniach, jeśli katar nie jest leczony w odpowiedni sposób.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Kto powinien stosować inhalacje na kaszel?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in