Niszczenie dokumentów z warszawskich firm


dokument

Każda firma z roku na rok posługuje się coraz większą ilością dokumentów gromadzonych na rozmaitych nośnikach – zarówno tych papierowych, jak i tych cyfrowych. Są tam zawarte na tyle istotne informacje, że żaden przedsiębiorca nie chce, aby trafiły one w niepowołane ręce nawet, gdy dla działalności samej firmy nie są one już bardzo istotne. W takim momencie najlepszym i najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest usługa niszczenia dokumentów pochodzących z warszawskich firm. W ten sposób wszystkie dane zostają zniszczone na tyle dokładnie, że niemożliwe jest ich ponowne wykorzystanie.

Jak przebiega niszczenie dokumentów w Warszawie?

Profesjonalne niszczenie dokumentów to złożony proces wykonywany według konkretnych etapów. W Warszawie przebiega on następująco:

  • w przypadku papierowej dokumentacji: poddaje się ją zniszczeniu w przemysłowej niszczarce, później następuje mieszanie i belowanie ścinków, a ostatnim etapem jest rozwodnienie papieru w specjalnie przygotowanej papierni. Dzięki temu otrzymuje się najwyższą klasę tajności zniszczonych dokumentów.

  • W przypadku dokumentacji cyfrowej wygląda to tak: zeskanowane zostają numery seryjne, ma miejsce demontaż poszczególnych nośników oraz ich demagnetyzacja oraz ostatecznie – cięcie talerzy. Po takim procesie również niemożliwe jest odczytanie danych i ich ponowne użycie.

Firma zajmująca się niszczeniem dokumentów powinna posiadać odpowiednie certyfikaty świadczące o tym, że jej usługi są najwyższej jakości i może być dla swoich klientów odpowiednim partnerem do długoletniej współpracy.

Niszczenie dokumentów w Warszawie – ważnym procesem dla działalności firm

W czasie działalności i rozwoju firmy najcenniejsze są informacje gromadzone latami na różnych nośnikach. To one są bazą i najważniejszym elementem wielu procesów zachodzących w firmie. Jednak po pewnym czasie dokumenty te przestają mieć tak duże znaczenie, a mimo to – nadal zawierają poufne informacje. Aby przeprowadzić w pełni bezpieczne niszczenie dokumentów, należy znaleźć firmę z Warszawy (jak http://www.sawo-recykling.pl/niszczenie_dokumentow.html), która zajmuje się tego rodzaju usługami, a dodatkowo – są one poświadczone odpowiednimi certyfikatami jakości. Po wykonaniu niszczenia dokumentów, zleceniodawca powinien także otrzymać protokół zniszczenia oraz niekiedy – nagranie z procesu niszczenia wszystkich dostarczonych dokumentów.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Niszczenie dokumentów z warszawskich firm

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in