Woreczki na mocz czy pojemniki? Co i kiedy wybrać


szpital

Od tego, w jaki sposób zostanie pobrany mocz i dostarczony do laboratorium, zależą uzyskane wyniki. Pacjenci mają do wyboru woreczki na mocz, pojemniki jałowe i niejałowe. Które z nich i kiedy sprawdzą się lepiej?

Badanie moczu – jaki daje obraz o stanie zdrowia?

Spośród podstawowych badań diagnostycznych wymienia się badanie moczu. Dzięki niemu można uzyskać sporo informacji, które są w stanie wpłynąć na wstępną diagnostykę. Lekarzowi dają zaś zielone światło, by móc skierować pacjenta na różnego rodzaju, dokładniejsze badania, celem wykluczenia lub potwierdzenia ściśle określonych schorzeń. Aby wyniki badań moczu były prawidłowe, jak najlepiej odzwierciedlały stan zdrowia, potrzebne jest pobranie próbki.

Woreczki na mocz, ale i specjalne pojemniki, stosowane zgodnie z instrukcją i zaleceniami, dają szansę na pobranie próbki moczu w sposób prawidłowy, bez dostępu zanieczyszczeń. To ważne, ponieważ brak zachowania sterylności, kontakt z zanieczyszczeniami, wpływają na nieprawidłową ocenę badanego moczu.

Woreczki na mocz dla dzieci

Pobieranie moczu od dzieci jest zadaniem trudnym. Maluchy samodzielnie nie mogą tego zrobić, rodzice z kolei zmagają się z brzdącami, które ze strachu przed nieznanym, jeszcze bardziej bronią się przed jakimkolwiek badaniem. Przydatne w takim wypadku stają się woreczki na mocz, oddzielnie przeznaczone dla chłopców i dla dziewczynek.

Woreczki na mocz mocowane są do krocza dziecka, dzięki czemu możliwe jest pobranie próbki. To dogodne rozwiązanie między innymi w przypadku maluchów, które jeszcze nie korzystają z nocnika.

Pojemnik na mocz – jałowy czy nie?

Spośród pojemników na mocz, z jakich korzystają dorośli, znajdujemy jałowe oraz zwykłe. Który produkt wybrać? Zwykły pojemnik na mocz jest wystarczający, gdy celem staje się przeprowadzenie badania ogólnego. Nie ma ryzyka powstania błędnych wyników, ponieważ oceniane są tylko składniki moczu oraz jego cechy.

Jeśli ma zostać wykonane badanie mikrobiologiczne, potrzebny jest jałowy pojemnik na mocz. Celem takiego badania jest stwierdzenie obecności bakterii w moczu, dlatego zachowanie sterylności, uniknięcie jakichkolwiek zanieczyszczeń podczas pobierania próbki, ma ogromne znaczenie dla uzyskanych wyników.

Dobór woreczka lub pojemnika na mocz, powinien być podyktowany rodzajem wykonywanego badania lub płcią dziecka i jego wiekiem.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Woreczki na mocz czy pojemniki? Co i kiedy wybrać

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in