Niezwykła wycieczka do Iranu


wycieczka do iranu

Iran jest krajem położony w Azji. Mimo ogromnej ilości stereotypów, które wokół niego narosły, jest to miejsce całkiem inne aniżeli to, jakie istnieje w naszych wyobrażeniach. Iran to miejsce pełne tajemnic, starożytnych zabytków, dlatego chociaż raz w życiu, warto udać się na taką fascynującą wycieczkę. Wycieczka do Iranu z całą pewnością będzie dla nas niezapomnianym przeżyciem, pełnym egzotycznych atrakcji. Pustynie, morza, pozostałości wspaniałych budowli, a przede wszystkim ludzie o ogromnych i gorących sercach. Na pewno warto zobaczyć najpiękniejsze miejsca w Iranie.

Irańska gościnność

Gościnność Irańska wobec wszystkich podróżnych jest niesamowita. Nie spotkamy podobnie wielkiej w żadnym innym miejscu na świecie. Pamiętać jednak należy że Iran to kraj muzułmański, dlatego trzeba stosować się do panujących tutaj zasad i obyczajów. Kobiety wybierające się na wycieczkę do Iranu obowiązkowo muszą chodzić w chustach które zakrywają włosy i ramiona. W Iranie zakazany jest również alkohol, jednakże tubylcy często palą fajkę wodną. Serca Irakińczyków, w stosunku do gości są ogromne. Z całą pewnością każdy mieszkaniec państwa przyjmie do swego domu i ugości turystę. Warto jednak wiedzieć, aby nie wdawać się w dyskusje, które dotyczą polityki i wiary.

Co można zobaczyć na wycieczce w Iranie – najpiękniejsze miejsca

Iran słynie nie tylko z egzotycznych dla Europejczyka krajobrazów, ogromnych niezmierzonych pustyń, egzotycznej roślinności, ale również starożytnych zabytków, z których wiele wpisanych jest na światową listę zabytków Unesco. Jednym z godnych uwagi zabytków jest Brama Narodów w ruinach Persepolis. Do dnia dzisiejszego zachowały się jedynie jej fragmenty, jednakże dotąd oddają one świetność i kunszt pradawnych budowli. Warto udać się również do Bam, czyli do twierdzy, która obecnie odbudowywana jest przez archeologów. Każdy turysta powinien również zobaczyć Esfahan Iran – most Si-o-SehEsfahan. Jest to jeden z najpiękniejszych mostów w całym kraju, który jest jednocześnie jego symbolem. Dodatkowo charakterystycznym elementem krajobrazu są również meczety, klimatyczne herbaciarnie, a także cudowny i tętniący wieczorami życiem plac Imama. Charakterystyczne dla Iranu są również młyny wodne. W mieście ShushtarShustar jest ich około 30. Iran to kraj magiczny, cechujący się ogromną ilością zabytków, co sprawia, że chociaż raz w życiu warto udać się na taką niesamowitą wycieczkę do Iranu.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Niezwykła wycieczka do Iranu

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in