Czy warto samodzielnie przygotowywać maseczki do twarzy?


wellness

Każdej kobiecie zależy na tym, aby jej twarz była piękna i promienna. Zadbana skóra, która nie zdradza wieku to wielki skarb. Sięgamy więc po maseczki do twarzy, specjalistyczne kremy i inne kosmetyki. Czy dobrym pomysłem jest domowe wykorzystywanie maseczek własnej produkcji, czy też lepiej postawić na gotowe produkty?

Domowe maseczki do twarzy

Każda nastolatka pieczołowicie przygotowuje sobie maseczki z domowych produktów spożywczych, takich jak płatki owsiane, ogórek, maślanka, czy miód. Efekty tego typu maseczek bywają różne. Najczęściej twarz faktycznie wygląda promiennie i jest odświeżona. Zdarza się jednak, że takie domowe składniki mają silne działanie drażniące na skórę twarzy, która jest delikatna, albo po prostu ją uczulają. Mogą pojawiać się brzydkie czerwone odczyny, krostki, czy inne problemy. Sięgając po tego typu rozwiązania, najlepiej jest sprawdzić na niewielkim fragmencie skóry, w jaki sposób zareaguje ona pod wpływem takiego kosmetyku. Na pewno nie ma możliwości, aby domowe maseczki do twarzy niwelowały zmarszczki, ale mogą skutecznie nawilżać skórę lub dodawać jej blasku. Koszt ich przygotowania nie jest duży, ale trzeba je zużyć od razu w całości, ponieważ tego typu kosmetyków nie przechowuje się.

Gotowe maseczki do twarzy

 Większość kobiet sięga jednak po gotowe rozwiązania, które dostępne są we wszystkich drogeriach oraz aptekach. Faktycznie, jest to dobry pomysł, ponieważ płacąc w sklepie około dziesięciu złotych można zafundować sobie maseczkę, za którą w salonie kosmetycznym zapłacimy pięćdziesiąt. Firmy kosmetyczne oferują bowiem bardzo profesjonalne rozwiązania, które faktycznie są skuteczne. Klientki zauważają, że skóra ich napina się na kilka następnych godzin, jest promienna i jędrna. W ten sposób można też skutecznie oczyścić swoją skórę twarzy z zaskórników i innych niedoskonałości.

Jakie maseczki do twarzy wybrać?

Eksperci zalecają, aby zbytnio nie eksperymentować ze skórą twarzy, ponieważ ta jest bardzo delikatna i na pewno niezwykle wrażliwa. Przez cienką skórę składniki maseczki wnikają doskonale, dlatego warto zainwestować w produkt zintensyfikowany, jak gotowe maseczki dostępne w sklepach. Przynoszą one faktyczne efekty i nie kosztują wiele. Nie trzeba decydować się na jednorazowe produkty, ponieważ w sklepach dostępne są również duże opakowania maseczek, z których można korzystać nawet przez kilka kolejnych miesięcy i w ten sposób nieco zaoszczędzić. Oczywiście, od czasu do czasu można zafundować sobie również maseczkę samodzielnie wykonaną w domu.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Czy warto samodzielnie przygotowywać maseczki do twarzy?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in