Zakup ciśnieniomierza – jak wybrać najwłaściwszy model


lekarz

Choroby układu krążenia na stałe wkroczyły do naszego życia jako cena rozwoju cywilizacyjnego. Do tego stopnia, że nie możemy się obyć bez podręcznego, osobistego sprzętu do pomiaru ciśnienia. Cierpiąc na miażdżycę, chorobę wieńcową czy zaburzenia pracy serca, powinniśmy stale monitorować krążenie.

Trudno dziś znaleźć w sprzedaży ciśnieniomierz manualny, czyli taki, który wymaga umiejętności wysłuchania tętna. Absolutną większość na rynku stanowią modele automatyczne, pozwalające na samodzielny pomiar nawet w kompletnym laikom. Obecnie czynności potrzebne do wykonania pomiaru polegają na założeniu opaski, uruchomieniu odpowiedniego przycisku i odczytaniu w wyniku na monitorze. Niektóre ciśnieniomierze potrafią postawić diagnozę, oczywiście bardzo uproszczoną, sygnalizując rozmaite odstępstwa od normy. Dzięki łatwości w obsłudze są one popularne jak nigdy dotąd.

Funkcjonalność i wiarygodny pomiar, czyli jak prześwietlić urządzenia na rynku

Podstawą przy wyborze najlepszego ciśnieniomierza będzie przede wszystkim funkcjonalność oraz elementarne parametry, które usprawnią użycie i zagwarantują dokładność pomiaru. Pierwszy z nich to mankiet, dobrany według zasady: im szerszy, tym lepszy. Najszersze z nich sięgają 42 cm. Kolejnym ważnym kryterium od niedawna stała się pamięć, dzięki której można zachować wyniki pomiarów z przeszłości, co jest bardzo istotne dla osób przewlekle chorych.

Czy w pudełku jest zasilacz i inne ważne pytania

Należy też zwrócić uwagę na zasilanie, a dokładnie na to, czy zasilacz jest dołączony do urządzenia, co nie zawsze jest normą. Przyda się również gwarancja – w przypadku różnych producentów waha się od dwóch do pięciu lat. Jeśli te wszystkie parametry wykażą korzyści płynące z zakupu urządzenia, ostatnim czynnikiem decyzji powinna być cena.

Postaw na firmę tworzącą pomiarowe innowacje

Można również zapoznać się z opiniami o producencie. Ponieważ łaska Internautów na pstrym koniu jeździ, warto przyjąć zasadę, by szukać modeli z logo firmy, dla których produkcja tego sprzętu jest główną działalnością. Wielcy producenci AGD nie będą traktować ciśnieniomierzy jako innowacyjnego priorytetu, lepiej więc wybrać ciśnieniomierz Omron, Microlife lub każdej innej firmy, dla której miarą rozwoju jest wytyczanie nowych standardów technologii pomiarów medycznych.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Zakup ciśnieniomierza – jak wybrać najwłaściwszy model

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in