Kontrola na placu zabaw


plac zabaw

Mało kto myśli tak naprawdę o tym, że place zabaw są miejscem, w którym kwestia bezpieczeństwa odgrywa bardzo istotną rolę. Na co dzień raczej sobie tego nie uświadamiamy, a powinniśmy.

Z kolei ci, którzy zarządzają tego rodzaju przestrzeniami, muszą zdawać sobie sprawę z faktu, że przeglądy placów zabaw są kluczowe. Lepiej zapobiegać zawczasu i monitorować sytuację w celach profilaktycznych, niż później zmagać się z przykrymi konsekwencjami wypadków i nieprzewidzianych zdarzeń. Beztrosko bawiące się dzieci nie mogą znajdować się w warunkach zagrażających ich zdrowiu i życiu.

Dlaczego kontrola placów zabaw jest tak istotna?

Dobrze wiemy, że plac zabaw kojarzy się dzieciom przede wszystkim z dobrą zabawą i spotkaniami z kolegami. Ze względu na swój wiek, nie są one świadome tego, jakie zagrożenia może ze sobą nieść zaniedbana i nieodpowiednio wykonana infrastruktura. Place zabaw funkcjonują zarówno w przestrzeni publicznej, dostępnej dla wszystkich, jak również w formie bardziej strzeżonej i ograniczonej do poszczególnych osób. Nie zmienia to jednak faktu, że w każdym przypadku należy zapewnić odpowiednie warunki do korzystania z umieszczonych na placu sprzętów. Przede wszystkim, powinny być one sprawne i bezpieczne. Sprawdzeniu tych aspektów służy inspekcja placów zabaw. Nie należy się od niej wymigiwać, ani jej unikać. Naganną praktyką jest również tuszowanie ewentualnych niedoskonałości. Powinniśmy zaprezentować w toku kontroli rzeczywisty stan faktyczny, bez ubarwiania i naciągania. Tylko taki rzetelny przegląd może spełnić postawione przed nim cele. Nadrzędnym z nich jest zapewnienie bezpieczeństwa bawiącym się dzieciom tak, aby rodzice przychodzący ze swoimi pociechami na plac, nie musieli martwić się o ryzyko wystąpienia wypadku, które przecież istnieje zawsze, ale należy przeciwdziałać takiej ewentualności.

Kontrola placów zabaw to kwestia, której nie wolno odkładać na boczny tor. Nadzór umieszczonych w tego rodzaju przestrzeni sprzętów – ich stanu, funkcjonalności, sprawności – jest kluczowym aspektem, jeżeli chodzi o należyte wypełnianie obowiązków i stawianie czoła odpowiedzialności, jaka wiąże się z prowadzeniem takiego obiektu. Wszyscy zarządzający placami zabaw powinni o tym wiedzieć.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Kontrola na placu zabaw

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in