Jak sprawdzić airmatic w220?


auto

Każdy przyszły właściciel samochodu wybierając auto powinien zastanowić się jaki rodzaj zawieszenia będzie mu najlepiej służył. Dokonując wyboru, powinno się mieć przynajmniej podstawową wiedzę na temat tego układu, tak ważnego, a często tak niedocenianego. Warto wspomnieć, że najogólniej mówiąc zawieszeniem nazywamy zespół elementów, które łączą koła z resztą pojazdu. Przez lata zostało wypracowanych kilka modeli zawieszenia w samochodach osobowych, w zależności od zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych.

W poszczególnych układach zawieszeń znaleźć można wiele niuansów, którymi raczą nas producenci. Ogólnie jednak można podzielić zawieszenia na zależne, niezależne oraz półzależne. Różnice w ich konstrukcji są znaczące. W zawieszeniach zależnych koła w danej osi połączone są zawsze w sztywny sposób. Inaczej sprawa ma się w przypadku zawieszeń niezależnych, które są niejako przeciwieństwem poprzedniego rozwiązania. W tym przypadku każde z kół pojazdu porusza się niezależnie od pozostałych. Ostatnio jest to coraz częściej spotykane rozwiązanie. Zawieszenia półzależne są swoistym połączeniem dwóch pierwszych typów zawieszeń. Zasada ich działania polega na tym, że ruch jednego koła w osi wpływa na drugie, ale tylko w niewielkim stopniu. Takie rozwiązanie jest stosunkowo rzadko spotykane.

W nowoczesnych samochodach spotykamy coraz bardziej udoskonalone i zaawansowane układy zawieszenia. Producenci pojazdów prześcigają się w rozwiązaniach, które mają ułatwić, usprawnić i umilić życie klientom, podnosząc komfort jazdy, bezpieczeństwo i użytkowania auta. Jednym z rozwiązań, jakie proponuje nam producent Mercedesa, jest pneumatyczne zawieszenie airmatic. Ten rodzaj zawieszenia redukuje liczbę wstrząsów i drgań zapewniając optymalną jazdę. Pozwala także na regulację wysokości auta i zapewnia jego stały prześwit, który nie zmienia się bez względu na obciążenia auta. W rozwiązaniu airmatic Mercedesa w modelu w 220 możliwe jest nawet korygowanie ugięcia zawieszenia podczas pokonywania zakrętów. Poprawia to bezpieczeństwo poprzez zwiększenie stabilności na torze jazdy, czyli przyczepności samochodu. Właściciel takiego auta powinien jednak wiedzieć jak sprawdzić airmatic w220A. Obsługę takiego układu warto powierzyć specjalistom. Jego serwisowanie nie należy do prostych czynności, a niewłaściwie wykonana konserwacja prowadzić może do poważnych awarii. Warto również pamiętać o okresowych kontrolach, szczególnie po sezonie zimowym.Takie kontrole pozwolą na czas znaleźć i usunąć niewielkie usterki, co pozwoli cieszyć nam się sprawnym, bezpiecznym autem i jego bezproblemowym użytkowaniem przez lata.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Jak sprawdzić airmatic w220?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in